Prizren Şehri

Kosova’da en hızlı büyüyen ve gelişen üniversitelerin başında Prizren Üniversitesi geliyor. Kuruluş tarihi çok eski olmasa da hızla gelişerek bünyesine pek çok fakülteyi kazandırmış olan eğitim kurumu günümüzde her yıl binlerce mezun veren, sayılı ve saygın bir yüksek öğrenim kurumu olmayı başarmış durumda. Aslında okulun kuruluş tarihi 2006 yılıdır. Ancak o kadar köklü bir sistem uygulanıyor ki, daha eski olan üniversitelerden daha üstün özelliklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Prizren Şehri Sosyal Alanlar

Pek çok sosyal tesisinin bulunuyor olması, öğrencilerin ders dışında kalan vakitlerini eğlenceli ve faydalı bir şekilde değerlendirebilmelerine olanak tanıyor. Yıl boyunca okul bünyesinde çeşitli aktiviteler de düzenleniyor. Ders ve sınav stresinden kurtulmak için öğrenciler bu aktivitelerden sonuna kadar istifade edebiliyor. Bulunduğu Prizren kentine de muazzam bir canlılık kazandıran öğrenciler bölge halkı tarafından da çok seviliyor. Yılın tüm aylarında ve günün tüm saatlerinde bu şehirde sokaklarda öğrenci görmeniz mümkündür. Çünkü kentin nabzını bir anlamda Prizren Üniversitesi öğrencilerinin tuttuğunu söyleyebiliriz.

Her üniversitede olduğu gibi Prizren Üniversitesi’nde de bazı bölümler ön plana çıkıyor. Bu bölümlerin başında gelen Mimarlık Fakültesi, geleceğin mimarlarını yetiştirmekle kalmayıp aynı zamanda pek çok projeye de ev sahipliği yapıyor. Öğrenciler bir yandan eğitim alırken bir yandan da mesleki tecrübe kazanmaya başlıyorlar. Dolayısıyla kariyer yaşamlarında zorlanmaları söz konusu olmuyor. Bu durum üniversitenin sunduğu ayrıcalıklardan yalnızca biridir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!