Kosova Üniversitesinde Psikoloji

Kosova Üniversitesinde Psikoloji

Kosova Türkiye’de bulunan birçok öğrencinin lisans hayatına devam etmek için seçmiş oldukları ülkelerin başında gelmektedir. Bunun sebebi hem eğitim sistemi bakımından anlaşılır ve kolay bir yapıda olması hem de kültürel yapı bakımından adapte olmak konusunda herhangi bir sıkıntı çekilmemesi gelmektedir. Kosova kapsamında bulunan Priştine Universum Üniversitesi hem lisans öğrencilerine hem de ön lisansını tamamlamış fakat lisans programı ile eğitimine devam etmek isteyen kişilere hizmet vermektedir.

Üniversiteye yerleşebilmek için herhangi bir puan sıralamasına girmeniz beklenmemektedir. Bunun aksine puan değil öğrencilerin okumak istedikleri bölüme önem verilmektedir. Kişilerin kendi istedikleri alanda eğitim almaları mezuniyet sonrasında elde edecekleri başarı oranını da direkt olarak artırmaktadır. Özellikle psikoloji gibi insan ile iç içe olan bölümlerde kişilerin sevdikleri alanda okumaları daha da büyük önem arz etmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Kosova üniversitesi psikoloji bölümünde okumak isteyen kişilerin nasıl başvuru yapmaları ile alakalı olarak akıl karışıklıkları bulunuyorsa danışmanlık hizmetlerinden bilgi alınabilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu konuda en kapsamlı şekilde hizmet veren firmaların başında gelmektedir. Sadece kayıt ve başvuru için gerekli olan belgeleri toplamanız yeterli olacaktır. Hatta bu belgelerin toplanması ile alakalı olarak sıkıntı yaşayan kişilerin de firma tarafından desteklendiği bilinmektedir.

Kayıt sonrası üniversiteye ödenecek olan tutar da büyük merak konusudur. 1800-2500 Euro arasında farklılık gösteren bir ödeme tutarına sahiptir. Kayıt için istenen tutarın yüksek olmaması üniversitenin daha sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu süreç içerisinde kişilerden puan da talep edilmediği için başvuru yapan öğrencilerin sayısı da bir hayli yüksek olmaktadır. Başvuru koşullarını ve kayıt işlemlerini prosedürlere uygun bir biçimde tamamlayan kişilerin bölümlerine başlamaları en kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu nedenle aracı bir firma ile gerekli başvurularınızı yaparak yurtdışında eğitim almak konusundaki ilk adımınızı atabilirsiniz.

Psikoloji Alanındaki Yetkinlik

Kosova üniversitesi psikoloji bölümünde yer alan akademisyenlerin yetkinlikleri incelendiği zaman oldukça üst seviyede bir yapının söz konusu olduğu görülmektedir. Kendini alanında ispatlamış ola eğitimcilerden ders alan öğrencilerin de bölümün bilimsel arka planı ile alakalı olarak herhangi bir eksikliğe sahip olmayacağı da görülmektedir.

Dileyen öğrencilerin lisans eğitiminden sonra iş hayatına atılmaları dileyenlerinden de yüksek lisans ve doktora şeklinde ilerleyen akademik hayata dahil olmaları mümkündür. Okul her iki alana ilgi duyan öğrencilerini de net olarak desteklemektedir. Psikoloji kapsamında ders veren öğretim görevlileri arasından size atanan danışman sizi eğitiminizi yönlendirebilmek için farklı bilgiler ile de donatacaktır.

Sosyal İmkanlar ve Mezuniyet Sonrası Aşama

Öğrencilerin ülkeye alışmaları için üniversite tarafından büyük çaba sarf edilmektedir. Sadece eğitim alanında değil aynı zamanda sosyal yaşantıda da başarısı ile adından söz ettiren bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Kosova üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olan bireylerin alanlarının başarılı birer üyesi olmasının en büyük sebeplerinin başında sosyal alanda ortaya koyulan bu destek gelmektedir. Sosyal alanda kendini geliştirmiş olan öğrencilerin hem eğitim alanında hem de iş dünyasında kendini göstermesi daha kolay olmaktadır. Priştine Universum Üniversitesi her alanda olduğu gibi mezuniyet sürecinde de öğrencilerine destek olmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!