Kosova'nın Eğitim Sistemi

Kosova’nın Eğitim Sistemi

Kosova’nın Eğitim Sistemi çağdaş olmayı, bilgi ve beceri sahibi bireyler hazırlayarak topluma faydalı ve üretken insanlar kazandırmayı, bu kişiler aracılığı ile toplumun kalkınmasını, iş ve amaçlarını gerçekleştirmede aktif ve pozitif bireyler yetiştirmeyi ve ilerici bir bakış açısıyla başka insanlara faydalı olabilmeyi hedeflemektedir. Farklı olarak, İngilizce destekli eğitim sunarak kişilerin kendilerini zenginleştirmesine faydalı olmayı, hayallerini gerçek yapabilmelerini ve böylece mutlu bireyleri arttırmayı da hedeflemektedir.

Priştine Universum Üniversitesi’nin, farklı ülkelerden birçok öğrencinin ilgi odağı haline gelmesinin altında üniversitenin öğrencilere verdiği değer, sunduğu kaliteli eğitim ve fırsat eşitliği, tam donanımlı derslik ve laboratuarlarıyla sağladığı verim yatar. Kosova’nın Eğitim Sistemi kalkınmayı ve gelişmeyi sürdürürken daima ileriye yönelik hedeflerini arttırmakta ve daha sıkı çalışmalar içerisinde kendini bulmaktadır. Hali hazırda yurtdışından gelen öğrencilerin ya da gelmek isteyen bilgi toplama aşamasındaki öğrencilerin her soru ve sorununda destek alabilecekleri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı bu alandaki hizmetlerini sunmaya devam etmekte ve sizlere her geçen gün daha faydalı olabilme umuduyla çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’den gelen öğrencilerine belirli bölümlerde İngilizce destekli eğitim fırsatı da sunan üniversite’nin eğitimde fırsat eşitliği konulu çalışmaları da gelişmeyi ve bu konuda hep bir adım ileri gitmeyi amaçlayan çalışmaları devam etmektedir.

Kosova’nın Eğitim Sistemi

içindeki en önemli amaçlardan bir diğeri ise, alınan eğitimin kültürel mirasa olumlu katkılar sunmasını sağlamaktır. Bunu yaparken diğer kültürlere saygı çerçevesini korumak en önemli ilkelerden biri olarak benimsenmektedir. Priştine Universum Üniversitesi, olumlu tutum ve davranışlar sergileyen başarılı bireyler yetiştirirken, öğrencilerinin bunu kendi yetenek ve becerileriyle harmanlamasını ister. Bunu yaparak eğitim yoluyla donanan bireylerin içinde bulundukları topluma faydalı olabilmelerini hedefler.

Kosova’da Eğitim Sisteminin Amaçları

Bahsi geçen amaçların dışında, Eğitim sistemi, eğitim hayatına dahil olan öğrencilerin meslek edinmelerini bunu öğrencileri sıkıntıya sokmadan, zorlaştırmadan sağlamayı ister. Toplum içindeki herkesin fikir ve bakış açılarına yakın durabilmek, durulmasa bile belirli değerler çerçevesinde kişi ve kişilere yardımcı olabilmek, empati kurmayı sağlamak ve üretken olmak gibi meselelerin en doğru şekilde gerçekleşmesi için lazım gelen eğitimi almalarını sağlamak Üniversitenin amaçlarından bir haline getirilmiştir. Üniversitenizi seçerken yapmanız gereken şeylerin başında o üniversitenin nelere hizmet ettiğini ve bunun için nasıl çalışmalar yürüttüğünü, neler yaptığını bilmek gelir. Priştine Universum Üniversite’sinden alacağınız eğitim, Avrupa’da alacağınız eğitim ile aynı seviyededir. Ancak ülkenin yaşam standartlarının kolay olması ve konaklama, eğitim gibi ücretlerin kıyasla daha uygun olması daha çok tercih edilmesine vesile olmaktadır.

Geleceğini garanti altına almak isteyen herkes gibi doğru tercihler yapmak istediğinize eminiz. Bu nedenle tercihlerinizin ilk sırasında yer almanın haklı gururunu yaşamaktayız. Öğrencilerin her talebi ve ihtiyacına uygun şekilde düzenlemeye çalışılan sistemin, güncellemeye açık ve sık sık yenilenen bir sistem olduğunu belirtirken, yenilendikçe de kolaylaşan imkanlara sahip olduğunu da bilmenizi istiyoruz. Ve, siz öğrencilerimizi memnun etmek için eğitimdeki varlığımızı sürdürüyoruz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 3]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!