Kosova Üniversitesi İstanbul Bürosu

Kosova Üniversitesi İstanbul Bürosu

Lise hayatını bitirmek üzere olan öğrencileri üniversite telaşı sardığı dönmelerde en fazla araştırılan konulardan biri de yurt dışı eğitimidir. Hangi okulun seçilebileceği, bölüm seçimi ve tabi ki yurt dışında okumanın maliyetleri gibi konular önem arz eden kriterler olarak ön plana çıkmaktadır.

Okul ve bölüm seçimi öğrenciler için önemli olurken maliyet kısmıyla daha çok aileler ilgilenmektedir. Bu konuda ne kadar bütçe ayrılması gerektiği, ne kadar ödemelerin yapıldığı kalma, sosyal yaşam gibi konu başlıkları için ödenmesi gereken miktarlar işin içine girdiğinde yurt dışı eğitimleri aileler için oldukça maliyetli olabilmektedir. Bu konuda son yılların en fazla tercih edilen ülkelerinden biri Kosova’dır. Nedenine gelindiğinde ise ülkenin hem eğitim hayatının hem de sosyal yaşamının ekonomik olmasıdır. Avrupa kalitesinde eğitim alınması mümkün olunan bir yer olmasının yanı sıra eğitim başvuruları da oldukça kolaydır. Kosova üniversitesi İstanbul bürosu aracılığı ile nasıl işlem yapılması gerektiği hakkında tüm detaylı bilgileri alabilmektesiniz.

Kosova’da Nasıl Öğrenci Olunur?

Yurt dışı eğitimleri uzun zamandır tercih edilen bir durumdur. Vizyonlarını genişletmek ve farklı kültürlerle kaynaşmak için öğrencilerin ve ailelerin tercih ettiği durumların başında gelir.

Ülke seçimi ve okul seçimi bur süreçte önem verilmesi gereken konulardandır. Öğrenciler için iyi bir okulda kaliteli bir eğitim alınması önemliyken aileler için maliyeteler çok yüksek olmayan yerler de önemli kriterlerin içinde dahil olmaktadır.

Okunabilecek ülkelerin başında ise özellikle Türkiye’den çok fazla talep alan Kosova gelmektedir. Ülkenin sosyal yaşamının uygun olmasının yanı sıra eğitim hayatı da ekonomik olarak karşılanmaktadır. Harç maliyetlerinin düşük seviyelerde tutulması öğrencilerin yüzünü güldüren bir durumdur.

Priştine Universum üniversitesi Kosova’da eğitim alınabilecek okulların başında geliyor. Üniversite 5 fakülteyle 1969 yılında eğitim hayatına başlamıştır. 2018 yılına gelindiğinde ise 14 fakülte ve toplamda 700’den fazla öğretim görevlisi ile kaliteli eğitimin adresi olarak gösterilmektedir.

Okulun en önemli özelliklerden biri de İngilizce eğitimin alınabilir olmasıdır. Dil seçimi olarak İngilizce, Sırpça, Boşnakça, Arnavutça, Hırvatça yapılabilir. Bölümler için ödenmesi gereken bütçeler hem dil seçimini hem de okunmak istenilen bölüme göre değişmektedir. Ortalama olarak 1800 ila 2500 Euro arasında değişen maliyetlerle İnşaat, Mimarlık ve Hukuk gibi bölümlerde İngilizce eğitim alınması mümkün olmaktadır.

Kosova üniversitesi İstanbul bürosu aracılığı ile hem Kosova hakkında hem de Priştine üniversitesi hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilir. Nasıl başvuru yapılacağı, başvuru işlemlerinde gerekli belgeler gibi detaylar Kosova üniversitesi İstanbul bürosu aracılığı ile öğrenilebilir.

Kosova hakkında bilgi sahibi olunabilecek bir diğer merkezle de 1993 yılından bu yana yurt dışında etim konusunda hizmet veren Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık merkezleridir. Hem Kosova hakkında hem de ülkede yer alan üniversiteler hakkında tüm bilmek istediğiniz detaylara rahatlıkla ulaşabilmektesiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!