kosova prizren üniversitesi

Prizren Üniversitesi

Kosova’nın Prizren şehri’nde bulunan özel bir üniversite olan Prizren Üniversitesi 2006 yılında kurulmuştur. 7 yıldır eğitime devam eden üniversite hem Kosova’daki öğrencilerin hem de farklı ülkelerdeki öğrencilerin tercihleri arasındadır.

Üniversite Avrupa standartlarında olmakla birlikte kaliteli ve profesyonel bir eğitim kadrosuna sahiptir. Vizyonlarını ilerici ve yeniliğe açık olarak tanımlamaktadırlar. Üniversite örgün eğitim vermektedir fakat bunun yanında dijital eğitime de geçmiştir. Bu durum üniversitenin tercih edilmesinde büyük öneme sahiptir.

Üniversite’de 3 fakülte bunmaktadır. Bu fakülteler ve bölümler şöyledir. İktisat Fakültesi; iktisat bölümü ve uluslar arası ilişkiler bölümü. Bilgisayar Bilimleri Fakültesi; bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon bölümü, tasarım softwerit bölümü.

Prizren Üniversitesi Fakülteleri Bölümleri

Fakülteleri
Ekonomi
Hukuk
Bilgisayar Bilimi
Filoloji
Eğitim
Yaşam ve Çevre

Eğitim Fakültesi; ( Arnavutça Bölümler ) Arnavut dili ve edebiyatı, ilköğretim öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, İngiliz dili, matematik enformatik, fizik kimya bölümleri. (Boşnak Bölümleri) ilköğretim öğretmenliği, fizik kimya bölümü. ( İngilizce Bölümler )Matematik enformatik, fizik kimya bölümleri. Görüldüğü üzere bu üniversitede 3 farklı dilde eğitim verilmektedir. Bu üniversitenin eğitim yelpazesini genişletmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Prizren Üniversitesi Kosova'da en prestijli kurumlardan biridir. Kurum konferanslar ve atölye çalışmaları düzenleyerek okul dışında da eğitim ilkesiyle donanımlı öğrenciler yetiştirmektedir.

Prizren Üniversitesi masrafları kendilerine ait olan öğrencilere iş olanakları da sunmaktadır. Eğitiminizi en iyi şekilde tamamlamanız için burs imkanları, sağlık ve kültür hizmetleri hizmetinizdedir.

Prizren Üniversitesi Bölümleri

Kosova’nın kültürel olarak Türkiye’ye yakın olması bu üniversitenin Türk öğrenciler tarafından tercih edilmesine neden olmuştur. Ayrıca bu üniversite Türkiye’deki birçok devler üniversitesi ile işbirliği içindedir. Üniversiteler arasında yapılan bu tarz bilimsel ve kültürel etkinlikler, Bu üniversitenin Türkiye’de oldukça tanınmasını sağlamıştır. Son olarak üniversitenin eğitim ücretinin oldukça uygun olması da göze çarpan bir durumdur. Daha fazla bilgi almak için eğitim danışmanlığına başvuru yapabilirsiniz.

Tercih Sebepleri

Prizren ÜniversitesiPrizren Üniversitesi
Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!