Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitesi Yurtları

Yurt dışında okumak isteyenlerin en önemli sorunlarından biri maliyet olmaktadır. Yurt dışında okumak hem prestijli hem vizyon genişleten hem de oldukça maliyetli olabilen bir tercihtir. Pek çok öğrenci lise hayatından sonra eğitim hayatında yurt dışı kanallı devam etme hayali kurarken aileler bu hayalin gerçeğe dönüştürülmesinde gerekli olacak bütçeyi hesaplamaktadır.

Maliyetlerin düşük olduğu eğitim seviyesinin ise Avrupa standartlarında olduğu ülkelerden biri olarak Kosova son dönemlerde sıklıkla dile getirilen ülkelerdendir. Kosova’da üniversite okumanın şartları epey kolaydır. Eğitim kalitesinin ise bir o kadar yukarı da olması hem öğrencileri hem de aileleri memnun eden bir kriterdir.

Kosova üniversitesi yurtları bakımından da ekonomik şartlar sunmaktadır. Öğrenci yurtları bakımından zengin bir kaynakla hizmet verilmektedir. Üniversitelerin kampüslerinde özellikle yurt dışından gelen öğrencilerin rahatlıkla konaklayabilecekleri yurtlar uygun fiyatlar karşılığında dadanılacak yerlerdir.

Kosova’da Üniversite Okumanın Şartları

Geleceğe yönelik ciddi adımların atılmaya başlandığı üniversite hayatını yurt dışında tamamlamak isteyenlerin son dönem adresleri Kosova olmaktadır. Birçok üniversiteye ev sahipliği yapılan ülkede öğrenciler içinde de pek çok olanak bulunmaktadır. Barınmadan yiyecek içecek, gezme olaylarına kadar her türlü ihtiyaç en uygun fiyat aralıklarında karşılanmaktadır.

Kosova’nın üniversite okunmak için tercih edilmesinin altında yatan en önemli nedenlerden biri de öğrencilerin direk olarak lise diplomaları ile birlikte istedikleri bölüme müracaat edebilmeleridir.

Sınavsız üniversiteye gire hayali kuranların hayallerinin gereğe dönüştüğü ülkelerden biri. Alınacak diplomanın Avrupa birliği ülkelerinde geçerliliğinin olması da öğrenciler için büyük bir avantajdır. Böylelikle bu ülkelerde diledikleri gibi çalışma fırsatını da yakalamaktadırlar.

Eğitim özellikleri içinde önemli olan bir diğer kriter de dil seçenekleridir. Birçok dilde eğitim verilmektedir. Özellikle Priştine Universum üniversitesi İngilizce başta olmak üzere, Arnavutça, Boşnakça, Hırvatça, Sırpça ve en önemlisi İngilizce olarak eğitim vermektedir. Bu dil seçeneklerinden herhangi biri seçilerek istenilen bölümlerden başta hukuk, inşaat ve mimarlık olmak üzere İngilizce okunması söz konusu olabilmektedir.

Aileler ve öğrenciler için önemli olan bir diğer konu da Kosova’da kalınacak yer konusudur. Bu konuda da Kosova üniversitesi yurtları ön plana çıkmaktadır. Yurtların hem uygun fiyat aralıklarında olması hem de konforlu ve temiz olması kalacak öğrencilerin yanı sıra aileler içinde de önemli kriterlerdir.

Kosova üniversitesi yurtları dışında ülkede öğrenciler için kiralanan eşyalı daireler de bulunmaktadır. Son derece uygun fiyat araladıklarında olan kiralık daireler öğrencilerin sıklıkla bir yıllarını yurtlarda geçirdikten sonra yaşam alanı olarak seçtikleri mekânlardır.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık büroları aracılığı ile Kosova’da yer alan üniversiteler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmektesiniz. Okullarda alınacak eğitimler, eğitimlerin maliyetleri, yurtta kalma koşulları, mezun olma şartları gibi önemli olan tüm konular hakkında aktarımlar yapılmaktadır. Başvuru işlemleri için de gerekli belgelerin hazırlanması ve okullarla iletilmesi, eğitim süresince destek olunması gibi hizmetler de verilmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!