Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Priştine Universum Üniversitesi lisans ve dikey geçiş alanında başvuran öğrencileri kabul etmektedir. Bu eğitimlerin sonrasında yüksek lisans ve doktora alanlarında da eğitim verilmektedir. Akademik alanda kendini göstermek isteyen bireyler için de oldukça uygun adreslerden biri olduğunun altı çizilmelidir. Hiçbir programda öğrencilerden herhangi bir taban puan talep edilmemektedir. Bunun tam aksine bütün öğrencilerin eksiksiz olarak diledikleri bölümde taban puan zorunluluğu olmadan okuması amaç haline getirilmiştir.

Kosova üniversitesi mimarlık fakültesi de bu kapsamda en çok ilgi gören bölümlerden bir tanesidir. Bölümü İngilizce olarak okuma imkanı sunulmaktadır. Her iki dil desteği konusunda da profesyonel olan hocalardan yardım alınmaktadır. Bu da mezuniyet sonrasında dil alanına hiçbir eksiği bulunmayan öğrencilerin ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktadır. İngilizce konusunda özellikle hassas davranılmaktadır. Hazırlık sınıfı ile beraber kişilerin İngilizce seviyesinden emin olmaları sağlanmaktadır. İngilizce okumayı tercih etmeyen kişilerin ise İngilizce olarak hizmet vermesine imkan tanınmaktadır. Her iki koşulda da alınacak olan eğitimin kalitesinin oldukça yüksek olacağından emin olabilirsiniz.

Kayıt Konusunda Atılması Gereken Adımlar Nelerdir?

Kosova üniversitesi mimarlık fakültesi kayıt işlemleri sırasında aracı firmalardan yardım almanız işinizi kolaylaştıracak unsurlardan bir diğeridir. Siz de kısa bir süre içerisinde kayıt adımlarınızı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımı ile tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada özellikle danışmanlık hizmetlerinin kalitesi büyük öneme sahiptir. Örencilerin tüm sorularını cevaplayan Eurostar bu konuda en donanımlı şekilde hizmet ceren firmaların başında gelmektedir.

Bir aracı kurum ile yapılan başvuruların daha kolay sonuçlandığı bilinmektedir. Bu nedenle danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak okulunuza kayıt olma sürecinizi hızlandıracaktır. Kayıt sırasında ödenmesi gereken minimum tutar 1800 Euro iken maksimum tutar ise 2500 Euroya kadar çıkabilmektedir. Bu seviye okunan bölümün yapısına göre değişim göstermektedir. Fiyat alanında makul bir seviyenin belirlenmesi eğitimini yurt dışında almak isteyen kişiler için sunulmuş olan fırsatlardan bir tanesidir.

Kalacak yer ya da öğrencilerin diğer ihtiyaçları ile alakalı da üniversitenin sunmuş olduğu farklı imkanlar bulunmaktadır. Bu imkanlardan faydalanarak hem Kosova’ya hem de yabancı bir ülkede yaşama fikrine kolaylıkla alışabilirsiniz. Kayıt aşamasının akabinde öğrencilerin bölümlerine rahat alışabilmesi için oryantasyon programları uygulanmaktadır. Bu şekilde öğrencilerin arkadaş bulması da çok daha kolay bir hal almaktadır. Süreç içerisinde akla takılan bir soru ya da karşılaştığınız bir aksaklık olursa Eurostar bu konuda da size gerekli olan desteği sağlayacaktır.

Eğitim Yapısı ve Mezuniyet Sonrası Aşama

Kosova üniversitesi mimarlık fakültesi mezunlarının sergilemiş olduğu başarı incelendiği zaman seviyenin ne denli yüksek olduğu görülmektedir. Özellikle eğitim yapısının öğrencileri her yönden geliştirmek üzerine kurulu olması bu konuda atılmış olan adımların da kapsamlı olmasını gerektirmektedir. Sosyal becerilerden başlayarak dil becerisine kadar birçok alanda eğitim verilmektedir. Okulun sonlanması ile beraber iş hayatında ya da akademik hayatta sorunsuz bir biçimde kendini ifade edebilen bir bireyin yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf edilmektedir. Eğitim yapısı olumlu etkilerini mezuniyet sonrası süreçte öğrencilerin başarısı kapsamında kendini göstermektedir. Her bir öğrenci ile mezuniyet sonrasında birebir olarak ilgilenilmesi de memnuniyeti artıran kriterlerden bir diğeridir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!