Kosova Üniversitesi Eğitim Dili

Kosova Üniversitesi Eğitim Dili

Kosova’nın ilk araştırma merkezlerinden birine sahip olan üniversitesi Priştine Universum, sosyal olanakları, ücretleri ve bölüm imkanlarıyla tercih edilen bir üniversite olmaktadır. Siz de eğitiminizi yurtdışında tamamlamak ve lisans için kaliteli kurumlarda öğrenim görmek istiyorsanız tercihiniz Priştine Universum Üniversitesi olabilir. Kosova Üniversitesi eğitim dili İngilizce destekli olduğu için özellikle Hukuk, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık gibi bölümler için çok sayıda insan tarafından tercih edilmektedir.

Uluslararası eğitim sunan Priştine Universum Üniversitesi size farklı kültürler tanıma imkanı da verecektir. Çünkü yurtdışından gelen çok sayıda öğrencinin tercihi olan Priştine içerisinde farklı kültürlerden insanlarla tanışacak, dilinizi geliştirebilecek ve Avrupa standartlarında bir eğitim alacaksınız. Bu imkanı yakalamak için yapmanız gereken başvuru süreçleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanmanızdır. Bölgenin en iyi üniversitesi olan Priştine içerisinde siz de yerinizi hazır etmeli ve kariyerinizde ilerlemek için akademik eğitimi önemsemelisiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’nin en büyük avantajı da İngilizce destekli olması nedeniyle eğitim dilinde zorlanmayacak olmanızdır. Ayrıca üniversite sizden herhangi bir puan şartı da istemez. Böylece hiçbir sınava girmeden sadece lise diplomanız ya da ön lisans diplomanızla Priştine Universum’a kayıt olabilirsiniz. Sınavsız ve dil yeterliliği olmaksızın kayıt olabileceğiniz üniversite dikey geçiş imkanı da sunar. Üstelik hangi bölüm okuduğunuz önemli olmadan istediğiniz bölüm için Priştine Universum’a kayıt yaptırabilirsiniz. Kosova Üniversitesi eğitim dili İngilizce dışında İngilizce, Hırvatça gibi farklı dillerde de alınabilir. Böylece eğitim görmek isteyenler istedikleri dilde akademik eğitimilerini tamamlayacaktır.

Priştine Universum Üniversitesi’nin Bölümleri Nelerdir?

Lisans eğitim programı için birbirinden farklı bölümleri bulabileceğiniz Priştine Universum içerisinde özellikle Siyaset Bilimi, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Matematik, Psikoloji, Hukuk gibi bölümler çok fazla tercih edilmektedir. Siz de yurtiçindeki üniversitelerde başarılı olamayacağınızı düşünüyor ve uluslararası standartlarda bir eğitim almanın geleceğinize yatırım yapmak olduğunu düşünüyorsanız, Kosova bunun için çok ideal bir ülke olacaktır. Avrupa’nın gelişen ülkesi olan Kosova içerisindeki Priştine Universum, teknolojik derslikleri, araştırma merkezi, laboratuarı ve daha pek çok imkanıyla size istediğiniz öğrencilik hayatını yaşatacaktır.

Öğrenci merkezlerinde kültürel etkinlikler de yapabileceğiniz üniversitede farklı kültürel çalışmalara da katılacak ve kendinizi geliştirme imkanı bulacaksınız. Kosova’da okumanın en büyük avantajlarından biri de mesafesidir. Türkiye’ye sadece 1 saatlik uçuş mesafesinde olan Kosova’ya vizesiz gidip gelebilecek olmanız da büyük bir artıdır. Böylece ailenizi görmek istediğiniz zamanlarda vize problemiyle uğraşmadan kısa sürede Türkiye’ye dönüş yapabileceksiniz. Aileniz de vizeye takılmadan Kosova’ya sizi görmeye gelebilecektir. Kosova Üniversitesi eğitim dili İngilizce olan bölümleri seçerek Priştine Universum içerisinde kaliteli bir akademik eğitim alabilir ve lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Üstelik fiyatlar sadece 1800 Eruor – 2500 Euro arasında değişecektir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!