kosova priştina üniversitesi

Priştina Üniversitesi

Kosova’nın başkenti olan Priştina’da kurulan Priştina Üniversitesi 1999 yılında yaşanan Kosova Savaşı’ndan sonra ikiye ayrılmıştır. Bir kısmı Sırp bölgesinde olan Mitroviça’da bulunan üniversitenin asıl olan büyük kısmı ise Priştina’dadır. Üniversitenin Kosova tarafında kalan kısmında eğitim dili olarak Arnavutça seçilmiş fakat birçok bölümde İngilizce eğitimde verilebilmektedir. Bu sayede üniversite yurtdışından ve Türkiye’den öğrenci alımı gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca üniversitenin yerli öğrencileri de İngilizce ve İngilizce eğitim alarak kendilerini yurtdışına hazırlayabilmektedirler. Bu sayede öğrenciler kendilerini daha hızlı bir şekilde geliştirebilmektedir.

Priştina Üniversitesi Fakülteleri Ücretleri

Fakültesi Hazırlık Ücreti
Matematik-Doğa Bilimleri Fakültesi Arnavutça 2.500€
Filoloji Fakültesi Arnavutça 2.500€
Hukuk Fakültesi Arnavutça 2.500€
İktisat Fakültesi Arnavutça 2.500€
İnşaat Mühendisliği Fakültesi Arnavutça 2.500€
Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi Arnavutça 2.500€
Makine Mühendisliği Fakültesi Arnavutça 2.500€
Tıp Fakültesi Arnavutça 2.500€
Sanat Fakültesi Arnavutça 2.500€
Ziraat ve Veterinerlik Fakültesi Arnavutça 2.500€
Spor Bilimleri Fakültesi Arnavutça 2.500€
Eğitim Fakültesi Arnavutça 2.500€
Mimarlık Fakültesi Arnavutça 2.500€
Felsefe Fakültesi Arnavutça 2.500€

Daha ayrıntılı bölüm ve ücret bilgisi için irtibata geçebilirsiniz.

Uzun yıllar hizmet veren Priştina Üniversitesi, öğrencilerine birçok bölüm ile hizmet vermektedir. Hizmet veren bölümdeki öğretim üyeleri ve profesörlerde yine son derece kaliteli kişilerden oluşmaktadır. Üniversite misyon olarak kaliteli eğitimi benimsemiş ve bu amaç doğrultusunda adımlarını atmıştır. Gelişim gösteren yapısı ve kaliteli kadrosu ile uluslararası alanlarda kabul görmüş bir üniversitedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hava taşımacılığına ek olarak, Kosova'ya tren ve karayolu, yani araba veya otobüs servisi ile de ulaşabilirsiniz. Kosova Cumhuriyeti, başta öğrencilerimiz olmak üzere Türk vatandaşlarına son derece basit koşullarda giriş izni vermektedir.

Kosova'daki Priştine Üniversitesi'nde 10.000'den fazla öğrenci okuyor ve bu sayı her yıl hızla artıyor. Aynı zamanda 600'den fazla akademisyen ve öğretim görevlisi de görev yapan Üniversitede tüm öğrencilere eğitim vermektedir.

Priştina Üniversitesi Bölümleri

Üniversite öğrencilerine seçebilecekleri birçok bölüm sunmaktadır. Genellikle herkesin bildiği bölümler arasında İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Bölümü, Makine Mühendisliği Bölümü, Elektrik – Elektronik Bölümü, Tıp Bölümü, Hukuk Bölümü, İktisat Bölümü gibi birçok bölüm bulunmaktadır. Öğrenciler bu bölümlerden istediklerine seçebilmekte ve eğitimlerini alabilmektedirler.

Üniversite öğrencilerine kaliteli eğitimin yanı sıra kaliteli sosyal aktiviteler yapma şansıda sunmaktadır. Üniversitede öğrencilerin spor yapabilecekleri, son teknoloji aletlerle donatılmış birçok spor alanı bulunmaktadır. Öğrenciler bu alanları istedikleri zaman özgürce kullanabilmektedirler.

Tercih Sebepleri

Piriştina ÜniversitesiPiriştina Üniversitesi
Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!