Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova Üniversitelerinde Tıp Fakültesi

Son yılların en büyük gereklerinden bir tanesi olarak görülen ve ihtiyaçlar hiyerarşisinde zirvede olan sağlık ihtiyacı; nitelikli birçok sağlık çalışanı ile tüm dünyada ve ülkemizde de rağbet gören bir alandır. Doktor ihtiyacını karşılamak için uzman personelleri yetiştiren ve güçlü eğitim sistemine sahip üniversiteler açılmaktadır. Dünyadaki her ülkede olduğu gibi Kosova Priştine Universum Üniversitesi de, Tıp Fakültesi bulunan üniversitelerden bir tanesidir. Kosova Üniversitelerinde Tıp Fakültesi, sınavsız olmakla birlikte yalnızca lise diploması ile sizi kabul etmektedir. Bu üniversitede Genel Tıp ve Diş Hekimliği dışında, sağlık alanında kendisini geliştirmek isteyenler için; Ebelik, Eczacılık, Fizyoterapi ve Hemşirelik gibi uzman kişi ihtiyacının olduğu bölümler de bulunmaktadır.

Ayrıca tüm bunlara ek olarak Tıp Fakültesi bünyesinde göreceğiniz bütün dersler, dünyanın geriye kalan Üniversiteleriyle aynıdır ve bu nedenle de herhangi bir transkript sorunu kesinlikle yaşamazsınız. Kosova Üniversitelerinde Tıp Fakültesi diploması ile Dünyanın her yerinde mesleğinizi icra edebilme hakkına sahipsiniz. Ayrıca Kosova Üniversitesi’nin öğrenim fiyatlarının; 1800 ile 2500 Euro arasında olması onun çekiciliğini kat kat artırıcı faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır. Okulun gerek kayıt süreciyle, gerekse de yaşamınızı devam ettirmemiz için gereken tüm hizmetleri sağlanmasıyla EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı her biri kendi alanında profesyonel ekibiyle ilgilenecektir.

Kosova üniversiteleri Tıp Fakültesi için herhangi bir şart aranıyor mu ?

Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ni, belki de en cazip kılan faktörlerden bir tanesi de hiçbir şekilde önşartta dahil olmamak üzere; belge veya sınav istememesidir. Mezun olan tüm Türkiye vatandaşlarının; istediği zaman Kosova Üniversitelerinde Tıp Fakültesi‘ne kayıt yaptırma imkanı vardır. Ayrıca kosova’daki 40 bin Üniversite öğrencisi için hazırlanmış barınma imkanları,en ufak zorluklar dahi yaşanmadan öğrenim hayatınızı devam ettirmenizi sağlayacaktır. Kosova priştine Universum Üniversitesi’ni tercih edecek bir çok kişinin aklına gelmesi muhtemel ilk sorulardan bir tanesi de; yabancı bir ülkede yaşanıp yaşanmayacağı ve kendilerini ne tür zorlukların beklediğidir. Kosova’daki yaşam, ekonomik olarak değerlendirildiğinde dünyanın en ucuz yerlerinden bir tanesi olarak görülür. Yurt ücretleri ve ev kiraları çok küçük rakamlar şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca işsizlik sorununun da olması nedeniyle, dileyen bazı öğrenciler part-time işlerde çalışabilme imkanına da sahiptir. Sosyal hayat olarak ise buradaki insanların çok samimi ve sıcak kanlı olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca Kosova’da İngilizce bilenlerin sayısının da azımsanmayacak bir oranda olması, Kosova üniversiteleri Tıp Fakültesi tercihi yapmak isteyenlerin oradaki hayatlarını kolaylaştırıcı bir etken olacaktır.Kosova Türkiye’deki kültürle paralel bir düzleme sahip olması nedeniyle bu üniversiteye gidenler herhangi bir entegrasyon veya uyum problemi yaşamazlar. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler, Eurostar eğitim ofislerinden ayrıntılı bilgi alabilir ve gelişmelerden haberdar olabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!