universum üniversitesi

Universum Üniversitesi

Priştine Üniversitesinde Eğitim

Hayalinizde yurt dışında üniversite okumak varsa tercih yapabileceğiniz ülkelerden biri de Kosova’dır. Üstelik en kaliteli eğitim en uygun fiyatlara almaktasınız. Hem sınavsız ve şartsız okula giriş imkânlarından faydalanabilirsiniz. Priştine Universum üniversitesi Kosova’da yer alan en önemli okullardan biri olarak yurt dışından gelecek öğrenciler için sınavsız istedikleri bölümlerde okuma imkânı tanıyan nadir okullardan biridir. Bu fırsatı kaçırmadan Haziran ayında başlayan kayıtlar için başvuru işlemlerinizi yapabilirisiniz.

Lise eğitiminden sonra iş hayatıyla ilgili en önemli basamaklardan biri hiç şüphesiz ki üniversite eğitimidir. Hangi bölümde okunacağı yapılmak istenilen mesleğin gerçeğe dönüşmesi için önemli olurken eğitimin alınacak okul da son drece önem arz eden bir konudur.

Yurt dışında okuma hayali kuran öğrenciler için doğru bir seçimdir Priştine Universum üniversitesi. 2005 yılından bu yana eğitim alanında kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Öğretim kadrosu içinde Türk profesörlerin olduğunu söylemek gerekir. Bu da özellikle Türkiye’den okula kayıt olan öğrenicilerin kendi ana dillerinde eğitim alabilmeleri anlamına gelir.

İngilizce eğitim alınabilecek bölümlerin başında ise sıklıkla tercih edilen hukuk, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri gelmektedir.

2 yıllık eğitim alan ve eğitimlerini tamamlamak isteyenler için de doğru bir tercih olmaktadır. Unıversum üniversitesinde Sınavsız bir şekilde 4 yıllık bölümler için dikey gecik programlarına kayıt olunmaktadır. Yapılması gereken başvuru şartlarını eksiksiz olarak yerine getirmektir.

Priştine Universum üniversitesi genel başvuru şartları içinde de bir sınav zorunluluğu yoktur. Okunmak istenilen bölümle ilgili sınava girmek zorunlu olmadığı gibi bir puan uygulaması ya da dil sınavı gibi uygulamaların olmadığını da söylemeliyiz. Yapılması gereken lise diplomasına sahip olmaktadır. Lise diploması sayesinde hayalindeki mesleği gerçeğe dönüştürmek için ilk basamak olan doğru bölümü tercih edebilmektesiniz.

Öğrenciler için sunulan imkânlar içinde konaklama sorunu da çözülmektedir. kampüs içinde yer alan yurtlar sayesinde ekonomik olarak konaklama sorununa da çözüm bulunmaktadır. Ayrıca ülkede eşyalı olarak kiralanması mümkün olan dairlerin de kira bedelleri genel anlamda uygundur. Sosyal yaşam olarak tüm ihtiyaçların karşılanmasına gelindiğinde de ülkenin pahalı olmadığını söylemek gerekir.

Üniversite’de okumak için gerekli maliyet ise seçilecek bölüme göre değişse de genel olarak 100€ -1200€ arasındadır. Çok yüksek bedeller ödemeden Avrupa standartlarında Avrupa birliğinde geçen bir diplomaya sahip olmak için yapılması gereken ise 20 yılı aşkın süredir Kosova ile çalışmakta olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık merkezlerine müracaat etmektir. Priştine Universum üniversitesi öğrencisi olma yolunda yapılması gereken tüm işlemlerle ilgili iyi bir yol gösterici olmaktadır.

Bölüm Ücretleri

BÖLÜM ÜCRET
Diş Hekimliği 4000 €
Eczacılık 4000 €
Elektrik Mühendisliği 4000 €
Hukuk 3000 €
İnşaat Mühendisliği 3500 €
Makine Mühendisliği 3500 €
Mimarlık 4000 €
Psikoloji 4000 €
Tıp 4000 €
Bilgisayar Mühendisliği 3000 €

Universum Üniversitesi Sıkça Sorulan Sorular

Puanla
[OY: 5 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!