Avrupa Vizyonu Üniversitesi

Kosova Üniversiteleri Ücretleri

Üniversite eğitimini ücretli bir şekilde sürdürmek ve istediği bölüme gitmek isteyenlerin isteklerini karşılamak isteyen Kosova Üniversitesi, bu alanda çalışmalarını sürdürüyor. Kosova üniversiteleri ücretleri Türkiye’de özellikle bölüm şartlarına ve yeni ücretlerine uygun şekilde ilgi görmeye devam ediyor. Tıp fakültesinden mimarlık fakültesine kadar toplamda 15 farklı fakülte bünyesinde yer alan 71 bölüm için başvuruları kabul ediyor.

Kosova üniversiteleri ücretleri sadece en düşük bölümün yıllık tutarı olarak dahi 1800 Euro olarak belirlenmiştir. Yıl içerisinde gerçekleştirilen en düşük 1800 Euro olan bölüm ücretinin bölüme bağlı olarak yapılan düzenlemelerle birlikte en yüksek tutarının 2500 Euro olması sağlanmıştır. Başvurularınızı yaparken size, kayıt yaptırmak istediğiniz bölüm için yıllık ne kadar ödemeniz gerektiği ve toplam eğitim süreniz boyunca ne kadar ödemeniz gerektiği detaylı olarak açıklanacaktır. Kosova’da sadece İngilizce destekli dersler bulunmadığı için özellikle yerel dillerdeki eğitimler hakkında da bilgi edinebilir ve eğitimlerinizi resmi kurum tarafından belirlendiği şekilde sürdürebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Bölüm Ücretleri

Kosova’da öğrencilerin yıllık ödemelerini sorunsuz bir şekilde yapabilmesi ve uygun fiyatlara sahip olan tüm derslere yönelmesi mümkün oluyor. Herhangi bir fakülte arasında binlerce Euro tutarında bir fark olmaması sayesinde, isteyen herkesin herhangi bir bölüm seçerek öğrenimini görmesi mümkündür. Kosova’nın Türkiye’de olduğu gibi Bulgaristan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan gibi pek çok farklı ülke bünyesindeki öğrencilere özel olarak öğrenim imkanı tanıdığı biliniyor.

Sadece Kosova’da geçerli olacak bir eğitim politikası belirlenmemiş olması sayesinde, Türkiye başta olmak üzere pek çok Avrupa ve Asya ülkesinde diplomanızla kamu ve özel kurumlarda işlem yapabilirsiniz. İşe girme hatta poliklinik kurma girişiminde dahi bulunabilirsiniz. Altı yıl boyunca alacağınız tıp eğitimine ek olarak eğer talep ederseniz, daha yüksek seviyelerde öğreniminizi sürdürebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kosova üniversiteleri ücretleri tıp fakültesi için farklı, inşaat mühendisliği ve jeoloji mühendisliği için farklı değerlerde olacak şekilde belirlenmiştir. Her zaman için özellikle üniversitelerde öğrencilerin kendi dillerinde öğrenim görme imkanından yararlanması sağlanıyor. İngilizce dil seçeneğinin de bulunduğu bölümler sayesinde özellikle Kosova’da geçiş imkanı tanınan tüm bölümleri değerlendirebilirsiniz. Sırpça ve Arnavutça dillerinin de bulunduğu bilinen resmi eğitim dillerine ek olarak İngilizce destekli olarak mimarlık, inşaat fakültelerine başvuruda bulunuluyor. Bu bölümlerin her birinde kendilerine özel olarak belirlenen yıllık ücretler bulunuyor.

Priştine Universum Üniversitesi tarafından en düşük bölüm ücreti 1800 Euro olarak belirlenmiştir. Yıllık en yüksek bölüm ücreti ise hangi bölümü seçtiğinize bağlı olarak yeni düzenlemeye uygun bir şekilde 2500 Euro olarak açıklanmıştır. Başvurularınızı bu alanlara özel olarak yapabilir ve herhangi bir mağduriyet yaşamamak için yıllık ödemelerinizi gerçekleştirerek, her bir bölüm için başvurularınızda olumlu sonuç alabilirsiniz. Öğrenim göreceğiniz dersler hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yapacağınız görüşmeyle dersin genel durumu ve ülkede hangi alanlarda öğrenim imkanı tanındığı hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!