kosova universum üniversitesi

Universum Üniversitesi

Universum Üniversitesi, son yıllarda Üniversite öğrenimi görmek ülkemizde git gide zorlaşıyor. Gereğinden zor sınavlar ve yüksek ücretlerden sonra yurt dışında eğitim görmek artık daha cazip bir alternatif oluyor. 17 Şubat 2008’den sonra bağımsızlığını kazanan Kosova nüfusunun %90’ını Müslüman halk oluşturuyor.

Halen tanınma aşamasında olan Kosova eğitime verdiği önem ile ülkenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına yardımcı olmaya çalışıyor. Gerek dini durumu gerekse sosyo-kültürel yapısı ile ekonomik ve rahat bir eğitim hayatı için öğrencilerini bekliyor. Bölgede kurulan ilk araştırma merkezi olan Universium Üniversitesi, diğer birçok uluslararası kuruluş ile işbirliği halindedir. Kosova’da öğrenim gören 12 binden fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

Universum Üniversitesi Bölümleri

Lisans Bölümleri Fiyat Hazırlık Yüksek Lisans Programları Fiyat Hazırlık
Hukuk 1000€ Var Uluslararası İlişkiler 1200€ Var
Bilgisayar Mühendisliği 1200€ Var Diplomasi 1200€ Var
Sürdürülebilir Gıda Teknolojileri 1200€ Var
Yapay Zeka 1500€ Var
Data Bilimi 1500€ Var

Universum Üniversitesi Eğitim Fırsatı

Üniversitesi diğer kuruluşlarla işbirliği yaparak kurdukları organizasyonla, maddi durumu el vermeyen öğrencilere burs imkânı sağlamaktadır. Ekonomik ve kaliteli bir öğrenim hayatı hedefleyen üniversite Uzman eğitimci kadrosu ile öğrencilerine mutlak başarı sunmayı hedefliyor ve öğrencilerinin sosyal ve kültürel değerlerine oldukça önem veriyor.

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce eğitiminin yanı sıra Sırpça, Boşnakça ve Arnavutça gibi Balkan dillerinde eğitim veren bölümler de bulunmaktadır.

Okul harçları oldukça makuldür. 2.000 ile 3.500 Euro arasında değişmektedir.

Mezun olan öğrencilerinin bölgede ve dışarıda başarılı olmaları için geniş bir istihdam alanı sağlıyor.Öğrenim hayatına yeni başlayan öğrenciler için proje tempus, İngiltere Eğitim Kalkınma Derneği ve EUA etkinlikleri düzenleyen üniversite öğrencilerin adaptasyon sorunlarını en aza indirmeyi hedefliyor.

Universum Üniversite’si bünyesinde: İşletme ve Yönetim, Bankacılık ve Finans, Pazarlama ve İletişim, Uluslararası İş, Siyaset bilimleri, Kamu yönetimi, Uluslar ası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları bölümlerinde lisans eğitimi vermektedir.

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!