Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi Eğitim Hakkında

Priştine Universum üniversitesi 2005 yılında öğretim hayatına başlayan bir okuldur.

Yurt dışı eğitim hayali kuran birçok genç bulunmakta. Lise hayatı boyunca üniversiteye girişle ilgili heyecan duyan ve eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen gençlerin önünde bazı okulların sınavları bazı okulların maliyetleri engel olabilmektedir. İş Kosova’da okumaya geldiğinde ise üniversiteyi okumak için en doğru tercihlerden biri olmakta. Hem maliyetler arasında ailelerin karşılayabileceği makul harç miktarlarının olması hem de eğitim kalitesinin üst seviyelerde olması gençlerin yüzünü güldürmektedir.

Üstelik Kosova’da kendi ana dillerinde eğitim görme imkanı da bulunmaktadır. Priştine Universum üniversitesi eğitim veren okullardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Ülkenin en eski ve e köklü okullarından biri olarak yurt dışında eğitim görmek isteyenler için birden fazla dil seçeneği ile kalitesini ortaya koymaktadır.

Üniversite içinde öğrenciler için her imkan sunulmaktadır. Kütüphanesinden laboratuvar çalışma alanlarına kadar öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri her türlü eğitim ortamı ve şartları hazırlanmaktadır.

Priştine Universum üniversitesi eğitim alınan okullardan biri olarak da ön plandadır. Öğrenciler eğitim almak istedikleri bölümlerde Türk profesörlerden olarak dersler en kaliteli şekilde alabilmekteler. Yurt dışında kendi dillerini kullanarak okumanın keyfini sürme imkanı tanınmaktadır.

Üniversite de dışında İngilizce, Boşnakça, Arnavutça, Sırpça dillerinde de eğitim verilmektedir.

Öğrencilerin üniversite hayatına başlamaları için bir sınav zorunluluğu bulunmamaktadır. Okumak istedikleri bölüm için lise diplomaları ile başvurmaları yeterli olmakta. Sınav ve taban puan uygulaması olmadığı gibi herhangi bir dil sınavına girilme zorunluluğu da bulunmamaktadır.

Bu özelliklerinden dolayı her yıl Türkiye’den çok fazla başvuru yapılan bir ülke ve okuldur. Priştine Universum üniversitesi eğitim alınan uygulamalardan bir diğeri de dikey geçiş işlemleridir. 2 yıllık yüksekokul okuyarak eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için de hem sınav şartı hem de puan uygulaması şartı söz konusu değildir. Direk olarak başvuru işlemlerini eksiksiz yapmaları halinde eğitim hayatlarına kaldıkları yerden devam etme şansı bulmaktalar.

Avrupa kredi uygulaması sayesinde muaf olunan derslerin bir daha alınmasına gerek olmadan almadıkları derslerle 3. sınıf eğitimleri başlamaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık aracılığı ile okula kayıt yapılma işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmektesiniz. 1993 yılından bu yana bu alanda hizmet veren 20 yılı aşkın bir süredir de Kosova ülkesine öğrenci gönderimi gerçekleştiren bir kurum olarak bu alandaki deneyimi sayesinde yurt dışı eğitim programınızı sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmektesiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!