Kosova Üniversitesi Denklik

Kosova Üniversitesi Denklik

Kosova’da iyi bir eğitim almak istiyorsanız tercihiniz Priştine Universum olmalıdır. Kosova Üniversitesi denklik sistemine uygun olan Priştine Universum Avrupa standartlarında eğitim veren ve dünyanın önde gelen okullarından biridir. Siz de lisansınızı tamamlak için güçlü ve güvenilir bir üniversite olan Priştine Universum’u tercih edebilirsiniz. Priştine Üniversitesi 18 Kasım 1969’da kurulan ve kurulduğu günden bu yana prestijini arttıran bir okuldur.

Kurulduğu zaman yasal gerekliliklere göre, üniversite Sırpça ve Arnavutça dilinde eğitim veriyordu. Priştine Üniversitesi on iki tanesi Priştine’de bulunan 14 fakülteden oluşuyordu. Bunlar şunlardı: İktisat Fakültesi, Tıp Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Fen ve Edebiyat Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi, Sanat Fakültesinden İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık, Elektronik ve Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi. Madencilik ve Metalurji Mühendisliği Fakültesi. Mühendislikler Kosovska Mitrovica’da bulunuyordu ve Pedagoji Fakültesi, Prizren’de bulunuyordu. Fakültelerinin sürekli genişlemesi nedeniyle, çok çeşitli kurs ve derecelerin oluşturulması ve lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri için tam olarak uygun koşulların oluşturulması, Priştine Üniversitesi’nin en prestijli üniversitelerden biri olmasını sağladı. Kosova üniversitesi denklik olarak da Türkiye’deki lise diplomasını kabul ettiği için zamanla Türk öğrencilerin de tercihi oldu.

15 şubat 2007’de 37. yıldönümü kutlayan üniversite yurtdışından da çok fazla talep görmektedir. Kurulduğu günden bugüne tüm zamanını yenilenmeye ve gelişime ayıran Priştine Universum Üniversitesi, 1991’den günümüze kadar ülkenin bağımsızlık ilan etmesinden sonra kendisini eğitime adamıştır. Üniversite içerisinde akademik çalışmalar büyük bir fedakârlıkla gerçekleştirildi. Kosovalı hükümet yetkililerinin bakanları da dahil olmak üzere önemli bir bölümü Priştine Üniversitesi de dahil olmak üzere yüksek öğretim kurumlarında akademik görevlerde bulunuyor.

Üniversite bir devlet üniversitesinin statüsüne sahiptir ve on fakülteden oluşmaktadır. Bologna süreci üniversite tarafından kabul edilmiştir ve 2006 yılında üç döngülü bir çalışma sistemi uygulamaya konulmuştur. Şu anda yaklaşık 10.000 öğrenci ve 900 akademik ve idari personel bulunmaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizle üniversi detaylarını daha ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Priştine Universum Üniversitesi fakülteleri şunlardır:

  • Ekonomi Fakültesi
  • Tıp Bilimleri Fakültesi
  • Ziraat Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Fen Bilimleri ve Matematik Fakültesi
  • Eğitim Fakültesi
  • Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi
  • Teknik Bilimler Fakültesi
  • Sanat Fakültesi
  • Felsefe Fakültesi

Priştine Universum Üniversitesi’nde Denklik Var mı?

Kosova üniversitesi denklik veren üniversitelerden biri olan Priştine Universum Üniversitesi, ülkenin de en iyi üniversitesi olduğu için Türkiye’den öğrenci kabul etmektedir. Hiçbir sınava girmeden ve puan almasına gerek olmadan başvuru yapılan Priştine Universum sadece lise diplomanızla başvuru yapabileceğiniz bir eğitim kurumudur. Eğitim ücreti de 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişmektedir. Denklik olduğu için siz de kolaylıkla başvuru evraklarınızla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!