kosova amerikan üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi

Priştine Üniversitesi (UPrisht) Kosova’daki tek devlet üniversitesidir. Ayrıca Kosova Amerikan Üniversitesi (KAUSH) olarak da bilinir. Kosova Amerikan Üniversitesi, 2011 yılında Kosova’daki Amerikan Üniversitesi (AUK) tarafından kurulmuştur. Dünyanın her yerinden öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar. AUK, bu eski Yugoslav cumhuriyetinde barışı, demokratik değerleri ve akademik ifade özgürlüğünü desteklemeyi amaçlar.

KAUSH, öğrenci başarısını destekleyen Amerikan tarzı bir üniversitedir. Bu, idarenin öğrencileri arasında eğitimde mükemmelliği teşvik ettiği anlamına gelir. Öğrenci başarısı aynı zamanda öğretim elemanlarının kalitesine ve derslerin kalitesine de bağlıdır. Bu nedenle yöneticiler, iyi öğretmenleri işe almaya ve her ana çalışma alanı için yüksek kaliteli kurslar sağlamaya çalışırlar. Bu, öğrencilerin hem akademik hem de kişisel olarak başarılı olmalarına yardımcı olur.

KAUSH, adını Kosova’daki Amerikan Üniversitesi’nden almıştır. Bu, daha önce Slavonya’daki Amerikan Üniversitesi olarak adlandırılan AUK’nin daha eski bir adıdır. Ancak, AUK artık eski adıyla Priştine Üniversitesi’ni kullanıyor. Bu, NATO’nun 1999’da Sırp güçlerine karşı askeri müdahalede bulunmasından bu yana şehrin ne kadar değiştiğini gösteriyor. Savaş, Kosova’yı kimin yöneteceği ve bağımsız bir devlet haline gelip gelmemesi gibi birçok konuyu çözümsüz bıraktı. Ancak, daha güçlü bir ülkeye ve eskisinden daha iyi uyan özgün bir yeni isme yol açtı.

Kosova Amerikan Üniversite Referansları

Referanslar
Rochester Institute of Technology University
RIT Launches American University in Kosovo

KAUSH’ın kabul oranı, herhangi bir en iyi 50 ABD üniversitesi arasında en düşük olanıdır. Bu okula başvurmak isteyen öğrenciler için harika bir haber. Düşük kabul oranıyla bile KAUSH, kursları için yüksek kalite standardını korur. Ayrıca AUK, burslar ve diğer mali destek programları aracılığıyla öğrenci sayılarını artırmak için çaba göstermektedir. Bu nedenle, zengin olmasanız bile, bankayı bozmadan veya eğitim kalitenizden ödün vermeden KAUSH’ta eğitim almaya devam edebilirsiniz.
KAusk’taki öğrenciler, AUK yönetimi sayesinde birçok fırsattan yararlanır. Bilgisayar laboratuvarları ve kütüphaneler gibi akademik tesislerin yanı sıra spor ve eğlence tesislerine hiçbir ek ücret ödemeden tam erişime sahiptirler. Öğrenciler ayrıca üniversite hastanelerinde hiçbir ek ücret ödemeden tam tıbbi bakıma erişebilirler. Bu tıbbi bakım, diş bakımı, göz bakımı ve KAUSH’ta okurken ihtiyaç duyacağınızdan daha fazla ilacı içerir.

Kosova Amerikan Üniversitesi mezunlarının bu konuda endişe etmemeleri gerekir. Denkliği kolayca alabilmektedir.

Kosova mutfağı; Türk yemeklerine benzerliği ve lezzetiyle dikkat çekiyor. Eşsiz hamur işleri ve köfteleri en ünlü yemeklerden biridir. Aynı zamanda Kosova'nın hareketli bir gece hayatı var.


KAUSH, öğrencileri için olağanüstü eğitim standartları ve mükemmel destek programları sunar. Çok düşük kabul oranı, onu üniversiteye başvurmak isteyen lise mezunları için harika bir seçenek haline getiriyor. Öğrenciler ayrıca üniversite kliniklerinde ek ücret ödemeden kaliteli sağlık hizmetlerine erişebilirler. Tüm bu faktörler, KAUSH’u evden uzakta kaliteli bir eğitim almak isteyen herkes için harika bir seçim haline getiriyor!

Sıkça Sorulan Sorular

 

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!