Kosova Üniversitesi Ücretleri Fiyatları

Kosova Üniversitesi Ücretleri Fiyatları

Avrupa’nın yükselen değerlerinden biri olan Kosova, rahat yaşam koşulları, kaliteli eğitimi ve genç nüfusuyla son yılların eğitim için en çok tercih edilen ülkelerinden biri olmuştur. Kosova Üniversitesi ücretleri fiyatları da makul olduğu için özellikle ülkenin en büyük ve kapsamlı üniversitesi olan Priştine Universum Üniversitesi ismini sık sık duyurmaya başlamıştır. Kaliteli akademisyenlerden eğitim almak isteyenler üniversitenin Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği gibi bölümlerini İngilizce destekli olarak alabilmektedir. Bu fırsatlardan yararlanmak için siz de Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizi tercih edebilir ve Priştine Universum hakkında daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Priştine Üniversitesi Arnavutça eğitimin yanı sıra İngilizce eğitim dillerine sahip olan bir yüksek öğrenim kurumudur. Kosova’nın Priştine şehrinde bulunan ve Kosova’nın en büyük üniversitesi olarak hizmet veren kampüsüyle gençleri büyüleyen üniversite her sene Avrupa’dan yüzlerce öğrencinin akın ettiği bir yerdir. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Batı Avrupa ve Amerikan üniversiteleri ve kurumları ile temaslarını sürdürmektedir. Priştine Üniversitesi aynı zamanda Avrupa’nın en yüksek Arnavutça üniversitesi ünvanına da sahiptir. Kaliteli eğitimi ve yükselen akademik kadrosuyla her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi’nin İşleyişi ve İmkanları Nasıldır?

Üniversitenin akademik yılı, 1 ekim – 30 eylül arasında, iki sömestrde, yılda 30 haftalık öğretim ile işlemektedir. Öğrencilerin 38.333’ü (% 98.3) Kosova, 413’i (% 1) Preshevo, Medvegja ve Bujanoc’tan, 99’u Karadağ’dan,% 56’sı Makedonya’dan, 49’u (% 0.12) Arnavutluk’tan, 23’ü (% 0,06) diğer ülkelerdendir. Bu nedenle rahatlıkla tercih edebileceğiniz üniversite size farklı kültürleri tanıma ve yeni diller öğrenme imkanı da sunar. Kosova Üniversitesi ücretleri fiyatları da uygun olduğu için bu kadar tanınır olmuştur. Senelik olarak bölüme göre değişen ücreti 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişmektedir. Kullanılan para birimi de Euro’dur.

Priştine Üniversitesi’nde her yıl yaklaşık 5.000 öğrenci lisans, yaklaşık 1000 öğrenci yüksek lisans yapmaktadır. 70.000’den fazla kişi üniversite kurulduğu günden bu yana üniversiteden mezun olmuş ve çok başarılı işlere adım atmıştır. Diğer birçok Avrupa üniversitesinin aksine, üniversite her biri yasal olarak özerk bir statüye ve idari yapıya sahip olarak faaliyet göstermektedir.

Kosova Üniversitesi ücretleri fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için gelebileceğimiz danışmanlık merkezimizde size bölümler ve kayıtlanmayla ilgili de detaylı bilgileri aktarabiliriz. Sınavsız, puan şartı aramadan kolaylıkla başvurabileceğiniz üniversite özellikle son yıllarda Türk öğrencilerin de tercihi olmuştur. Çünkü Kosova ile süren iyi ikili ilişkiler bölgedeki Türk sayısını da arttırmıştır. Denklik olduğu için sadece lise diplomasıyla başvuru yapabileceğiniz üniversite ön lisans yapanlar için dikey geçiş imkanı da sunmaktadır. Böylece lisans eğitiminizi 4 yıla tamamlamak için Kosova’ya gelmeyi ve Priştine Universum Üniversitesi’nin imkanlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Puanla
[OY: 13 Ortalama: 4.9]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!