Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Üniversitesi Şartları

Pek çok kişinin hayalidir üniversiteyi iyi bir okulda iyi şartlarda tamamlamak. Bunun için son dönemlerde en fazla tercih edilen yerler ise yurt dışı olmakta. Aileler işin hem eğitim kısmına hem de bütçe kısmına bakarken öğrenciler için durum sadece hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi kısmı önem kazanmaktadır.

Bu hayalin gerçeğe dönüşmesi için her şartın uygun olduğu nadir yerlerden biri de Kosova’dır ülkede üniversite okumanın maliyetleri ailelerin yüzünü güldürecek seviyelerdedir. Kosova üniversitesi şartları içinde yüz güldüren özellikler sadece maliyet değildir. Okulların verdikleri eğitim kalitesi, Avrupa seviyesinde olması, diplomaların tüm Avrupa kentlerinde geçerli olması, yurt olanakları, sosyal yaşam şartlarının hem öğrencilere hitap etmesi hem de ekonomik olması gibi kriterler de sıralanmaktadır.

Kosova’da Nasıl Okunur?

Yurt dışında üniversite hayatına devam etmek isteyenler için hem ekonomik hem de kaliteli bir öğretim hayatı için son dönmelerde en doğru tercih Kosova olmaktadır. Ülke içinde tercih edilebilecek çok fazla okul bulunmakta. Bunların içinde ön plana çıkan idim ise 1969 yılından bu yana araya savaş dönemi girmesine rağmen eğitim hayatına ara vermeyen Priştine Universum üniversitesi çıkmaktadır.

Priştine üniversitesinin farkını merak edenler için eğitim alanından sunulan şartlar epey üst seviyededir. Tüm olanakları bulunan bir okul olup Kosova üniversitesi şartları içinde bölümlere sınavsız şekilde giriş yapmak mümkün olmaktadır.

Bölümler için tercihler yapılırken sınav şartı aranmadığı gibi taban puan uygulaması da söz konusu değildir. Kişiler diledikleri bölümde okuma şansı bulmaktadır. Dikey geçiş imkânı da bulunan üniversitelerden biridir. Üstelik yine sınav şartı olmadan gerçekleşebilen bir durumdur. 2 yıllık devam eden okullardan inşaat ve mimarlık bölümlerine direk olarak geçiş yapılma hakkı tanınmaktadır.

Kosova üniversitesi şartları içinde en önemli kriter muhakkak ki sınavsız bölümlere giriş hakkının tanınmasıdır. Okullar içinde İngilizce olarak eğitim alınma imkânı da tanınmaktadır. Türkiye’den başvuru yapan öğrenciler dil seçenekleri içinde İngilizce, Arnavutça, Boşnakça, Sırpça seçeneklerinin yanı sıra inşaat, hukuk ve mimarlık gibi bölümlerde okumak için İngilizce dil seçeneğini de tercih edebilmekteler.

Kosova’da sunulan imkânlar sadece dil seçenekleri ve uygun koşularda eğitim alınmasıyla sınırlı değildir. Öğrenciler için eğitim hayatları boyunca kullanabilecekleri tüm eğitim ve öğretim hayatını ilgilendiren koşullar sağlanmaktadır. Kütüphanelerden, araştırma çakışmalarına kadar laboratuvar hizmetlerinden bilimsel çalışmalara destek çıkılmasına kadar tüm ihtiyaçlar fakülte içinde karşılanmaktadır.

Özellikle önemli olan bir diğer konu da öğrencilerin kalma sorunudur. Bunun içinde Priştine üniversitesi içinde yer alan öğrenci yurtları imdada yetişmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık merkezi aracılığı ile Kosova’da okumanın maliyetlerinden nasıl başvuru yapılacağına kadar tüm işlemlerinizle ilgili bilgi alabilmektesiniz. Yurt ayarlaması, kayıt işlekleri, kayıt sonrası okula başlama ve eğitim hayatınız devam ederken de firma üzerinden destekler devam etmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!