Kosova Üniversiteleri Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversiteleri Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Yurt dışında eğitim şimdilerde birçok öğrencinin hayalini kurduğu fakat maliyetler nedeniyle gerçekleştiremedikleri en önemli konulardan biridir. Avrupa ülkelerinde okumanın maliyetleri aileler için fazla gelebilirken aynı eğitim seviyesini daha uygun koşullarda almak mümkün. Özellikle bu konuda Kosova son dönemlerde ne fazla ilgi odağı haline gelen ülkelerden biri. Üstelik Kosova üniversiteleri eğitim dilinde verilen bölümler bulunması da Türkiye’den çok fazla talep olmasını sağlamaktadır.

Eğitim Almanın Maliyeti

Şimdilerde öğrenciler vizyonlarını genişletmek, farklı ülkeler tanımak, farklı kültürlerle kaynaşmak ve tanışmak için yurtdışı eğitimlerini tercih etmekteler. Bu sayede hem yurtdışı hayalleri gerçek olmakta hem de kişiliklerini geliştirme açısından farklı bakış açıları kazanmaktadırlar. İleride iş hayatlarına yansıyan yeni vizyonlarla ülkelerine dönmeleri de mümkün olmaktadır.

Bu konuda son dönemlerde öğrencilerden olduğu gibi ailelerden de talepler gelmekte. Çocuklarını en iyi şartlarda yurt dışında okutmak isterken mali açıdan da uygun yerleri tercih etmekteler. Kosova bu konuda en ideal ülkelerin başında geliyor. Nedenine gelindiğinde ise okulların harç ücretlerinin son derece uygun olması, barınma ihtiyacının ekonomik olarak karşılanması ve ülkede sosyal yaşamın da pahalı olmamasıyla tam bir öğrenci kenti denilebilir.

Kosova üniversiteleri eğitim dilinde verilen bölümler bulunmakta. Bu sayede kendi ana dilinde yurt dışında öğrenim görme şansı bulan öğrenciler bu fırsatı kaçırmamak için başvuru işlemlerini hızlandırmaktadırlar.

Priştine Universum üniversitesi eğitimin olduğu okulların başında geliyor. Okul ülkenin en köklü okullarından biri. 1969 yılından bu yana karalı ve istikrarlı bir şekilde en üst düzeyde eğitim vermektedir. 700’den fazla öğretim görevlisi bulunurken okul içinde 14 fakülte yer almaktadır. Her birinde birbirinden farklı bölümler bulunuyor. En fazla sorulan ise eğitimin olup olmadığıdır. Okul içinde İngilizce başta olmak üzere Sırpça, Hırvatça, Boşnakça, Arnavutça eğitim görülebilirken olarak da bölüm okunmaktadır.

Kosova üniversiteleri eğitim dilinde verilen bölümler içinde inşaat bölümü başta gelmekte. İster direk olarak 4 yıllık fakülte başvurusunda istenirse 2 yıllık teknisyenlik sonrası dikey geçişte olarak okunması mümkün olmaktadır. Mimarlık bölümlerinde de 2 yıllık MYO öğrencileri dikey geçiş yaparak bölümü olarak okuyabilmektedir. Hukuk gibi birbirinden farklı bölümler içinde kendi anadilinde Türklerin eğitim alması mümkün olmakta.

Bunun için yapılması gereken haziran ayında başlayan kayıtların kaçırılmamasıdır. Kayıt işlemleri ve yapılacak diğer işlemlerle ilgili olarak Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık merkezlerinden yardım alınabilir. 1993 yılından bu yana yurtdışında okumak, yurt dışı eğitimleri hakkında hizmet vermektedir. Deneyimli bir firma olması ihtiyacınız olan her türlü desteği alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Okul araştırmasında kayıt işlemlerine, okula gidiş zamanınızdan gittikten sonra yaşadığınız sıkıntılara ve geri dönüşünüze kadar her anınızda danışmanların desteği devam etmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!