kosova avrupa vizyonu üniversitesi

Avrupa Vizyonu Üniversitesi

Avrupa Vizyonu Üniversitesi

Avrupa Vizyonu Üniversitesi Kosova’nın önemli üniversitelerindendir. Sırbistan’ın bir eyaleti olan Kosova, 2008 yılında Sırbistan’dan bağımsızlığını ilan etti. Sırp hükümeti, eski Yugoslav cumhuriyetine karşı askeri bir kampanya başlatarak karşılık verdi. Çatışma sırasında 100.000’den fazla insan yerinden edildi ve 600’den fazla kişi öldü. Çatışma nihayet eyaleti bağımsızlığa yükselten bir NATO müdahalesiyle sona erdi. O zamandan beri Kosova, gelişen bir ekonomi ve kültüre sahip modern bir Avrupa ülkesi olarak büyümüştür. KÜ, bu karmaşık tarihsel durumdan kaynaklanan birçok başarı öyküsünden biridir.

KU, her yıl dünya çapında Kosova’da ortaöğretim sonrası eğitim almak isteyen öğrencilerden binlerce başvuru almaktadır. Üniversite, üstün eğitim standartları ve Almanya ve İsviçre ile olan yakın bağları nedeniyle ülkenin en prestijli kurumlarından biridir. KÜ’nün kampüsü Priştine şehrinde bulunmaktadır ve bilgisayar laboratuvarları, kütüphane ve oditoryum gibi birçok modern tesise sahiptir. Öğrenciler ayrıca internet, mutfak ve çamaşır yıkama olanaklarından da yararlanabilirler. Öğretmenler, düzenli maaş artışlarıyla birlikte yüksek maaşlar alırlar. Ayrıca, tüm üniversite personeli, öğretim becerilerini nasıl geliştirecekleri konusunda yıllık mesleki eğitim kursları almaktadır. Sonuç olarak, tüm öğretim üyeleri birinci sınıf mezunlar yetiştirmek için son derece sıkı çalışmaktadır.

Avrupa Vizyon Üniversitesi Bölümleri

Lisans Yüksek Lisans
Hukuk Hukuk
Ekonomi İşletme
Mimarlık Mimarlık ve Dizayn
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Psikoloji Psikoloji
Bilişim Bilişim Mühendisliği

Avrupa Vizyonu Üniversitesi, otuz yedi çalışma alanında lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine götüren programlar sunmaktadır. Biyoloji, hukuk, ekonomi ve siyaset bilimi, sosyal psikoloji ve beşeri coğrafya, diller ve edebiyat gibi tüm ana konular diğerleri arasında temsil edilmektedir. Ayrıca, tüm lisans programları, hem Arnavutça hem de İngilizce olarak verilen derslerle tamamen İngilizcedir. Arnavutça, eğitim yoluyla sürekli korumaya ve korumaya ihtiyaç duyan nesli tükenmekte olan bir dil olduğundan, tüm dil kursları ana dil olarak İngilizce kullanılarak öğretilir.
Kosova Avrupa Vizyonu Üniversitesi on yıl önce Sırbistan’dan bağımsızlığını kazandığından beri hızlı bir şekilde büyüyor. Üniversite şu anda tüm çalışma alanlarında derece alan 11.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Her yıl 11 binin üzerinde öğrenciye ders veren 300’ün üzerinde öğretim üyesi bulunmaktadır. Ek olarak, KU’nun Kosova’da 10 binden fazla yaşayan dünya çapında 20 binden fazla insanı barındıran etkileyici bir mezunlar tabanı vardır. Bu sayı, hem mevcut öğrencileri hem de Kosova dışında yaşayan ancak yine de her hafta okula gidip gelen mezunları içerir.
Çatışma sonrası Avrupa eğitiminin başarılı bir örneği olan Kosova Avrupa Vizyon Üniversitesi (KÜ), vatandaşlarına daha iyi bir gelecek için hükümetinin ve halkının hem iradesinin hem de kaynaklarının bir kanıtıdır. Otuz yedi çalışma alanında lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine götüren en kaliteli programları ile KÜ, dünya çapındaki yüksek öğretim kurumları için günümüzün zorlu ortamında yüksek öğrenime devam etmek isteyenler için kesinlikle dikkate değerdir.

Tercih Sebepleri

Piriştina ÜniversitesiPiriştina Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!