Universum Üniversitesi

Kosova Üniversitesi DGS Dikey Geçiş

Kosova üniversitesi dgs dikey geçiş ile öğrenci alabilmektedir. Dikey geçiş sınavı lisans eğitimine farklı bir üniversitede başlamış olan öğrencilerin lisans tamamlama adımını Priştine Universum Üniversitesinde tamamlamasıdır. Buna ek olarak 2 yıllık bir ön lisans eğitimine sahip olan öğrencilerin bu eğitimi lisansa tamamlamaları için gerekli şans Kosova üniversiteleri tarafından sağlanmaktadır. Dikey geçiş konusunda da herhangi bir puan faktörü aranmamaktadır. Öğrenciler başvurularını yaptıktan sonra kısa bir süre içerisinde gerekli protokoller gerçekleştirilerek okula kaydedilmektedir.

DGS programları ile üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere bakıldığı zaman her birinin yüksek bir akademik başarıya sahip oldukları ve iş bulma süreçleri ile alakalı ne Kosova’da ne de Türkiye’de herhangi bir sorun yaşamadıklarının altı çizilmelidir. Bu şekilde ön lisans mezunu olan kişilerin de daha donanımlı bir biçimde üniversiteden mezun edilmesi hedeflenmekte ve hedefe ulaşılmaktadır.

Kayıt Aşaması Nasıl Tamamlanmaktadır?

Kosova üniversitesi dgs dikey geçiş alanında puan faktörünün aranmaması sadece Türkiye’den gelen başvurular için geçerlilik göstermektedir. Priştine Universum Üniversitesine diğer ülkelerden gelen başvuruların değerlendirilmesi ile alakalı olarak belirlenmiş olan farklı kriterler bulunmaktadır. Eğitimi alacağınız dil konusunda da gerekli belirlemeler kayıt aşamasında yapılmaktadır. Bölümlerin birçoğu İngilizce destekli olduğu için bu konuda da herhangi bir sorun yamayacağınız belirtilmelidir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı başvuru ile alakalı olarak gerekli olan bütün adımları ortaya koyacaktır. Sizin sadece gerekli evrakları toplamanız yeterlidir. Bu tür yetkin bir aracı firma ile iş birliği yapmak üniversiteye kayıt olmanızı kolaylaştıracaktır. Üniversiteye kayıt olduktan sonra da kayıt işlemleri ya da kayıt yenileme ile alakalı olarak bir sorun yaşarsanız aynı şekilde danışmanlık firmasından yardım alabilirsiniz. Kayıt aşaması kadar merak edilen bir diğer husus da ücrettir. Kişilerin ödemesi gereken ücret 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişim göstermektedir. Aynı kalitede ve yetkinlik derecesinde olan yurtdışı üniversiteleri ile bir kıyaslama yapıldığı zaman oldukça makul bir fiyat seviyesinin söz konusu olduğu da belirtilmelidir.

İş Hayatı ve Akademik Hayat

Kosova üniversitesi dgs dikey geçiş sonrası elde edilecek olan diplomanın ülkemizde geçerliliği ile alakalı olarak hiçbir sorunu bulunmamaktadır. Verilen diplomalar ülkemizde de tanınmaktadır. Mezunların başarı eğrilerine bakıldığı zaman birçok üniversiteden daha başarılı bir iş hayatının ortaya koyulduğu da görülmektedir. Sadece iş hayatında değil aynı zamanda kariyerini akademik camiada devam ettirmek isteyen kişilere de gerekli olan olanaklar sunulmaktadır. Öğrencilerin mesleklerini icra etmeleri konusunda Priştine Universum Üniversitesi büyük bir destek vermektedir.

İş hayatı ve akademik hayat kadar sosyal becerilerin gelişmesi konusunda da hassasiyet sergilenmektedir. Bu hassasiyet ile beraber yurtdışında kendine güvenli bir birey yetiştirmek konusunda da üstün bir çaba sarf edilmektedir. Öncelikle ülkeye daha sonra da okula alışılması için gerekli olan tedbirler alınmakta ve farklı oryantasyon programları düzenlenmektedir. Lisans ve DGS ile gelen öğrenciler arasında imkan bakımından hiçbir farklılık ortaya koyulmamaktadır. Aynı imkanlardan aynı ücret aralığı ile faydalanma hakkı verilmiştir. Sosyal, akademik ve profesyonel yönden tam donanımlı bir biçimde gelişim sağlamak isteyen bireylerin yurtdışındaki adresi Priştine Universum Üniversitesi olmaya devam etmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!