Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Yurtdışı eğitim seçenekleri içerisinde yetkin kadrosu ile dikkat çeken Priştine Universum Üniversitesi öğrencilerini beklemeye devam etmektedir. Özellikle puan sınırlamasının olmaması öğrencilerin diledikleri alanda özgür bir biçimde başvuru yapmalarını sağlamaktadır. Bu süreç içerisinde bölüm seçimi yapılırken yeteneklerin ve ilgi alanlarının ön plana çıkması mezunların başarı seviyesini de artırmaktadır. Bir diğer deyiş ile öğrenciler mecbur kaldıkları bölümü değil gerçekten okumak istedikleri bölümün eğitimine dahil olmaktadır.

Kosova üniversitesi diş hekimliği mezunlarının başarı seviyesi de tam da bu nedenle oldukça üst seviyededir. Alınan eğitim göz önünde bulundurulduğu zaman alan bilgisi konusunda hiçbir eksiğin olmadığı net olarak görülmektedir. Sadece alan bilgisi konusunda değil sosyal beceriler alanında da tam donanımlı bir eğitim verildiği için mezunların başarı seviyelerinde tahmin edilenden çok büyük bir artış söz konusu olmaktadır.

Başvuru ve Kayıt Süreci

Priştine Universum Üniversitesi kapsamında eğitim almaya karar verdiyseniz başvuru işlemlerinizi aracı bir firma ile güvenilir bir biçimde tamamlamanız önerilmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu konuda kusursuz bir biçimde hizmet veren firmaların başında gelmektedir. Sizin gerekli olan belgeleri temin etmeniz sırasında bile yardımlarını esirgemeyecektir. Bu konuda yüksek kalitede hizmet sağlaması kayıt ve başvuru sırasında sorunsuz bir biçimde işlemlerinizi devam ettirmenizi sağlamaktadır. Puan konusunda kısıtlama olmaması da başvuru ile alakalı olarak en sık dile getirilen hususların başında gelmektedir. Başvuru aşamasında ücret ile alakalı da bilgi verilmelidir. Ücret aralığı 1800-2500 Euro aralığında değişim göstermektedir. Bu fiyat aralığının çok yüksek olmaması yurtdışında okumak isteyen kişilerin ücret engeline takılmasını da engellemektedir.

Üniversitenin Sosyal İmkanları

Kosova üniversitesi diş hekimliği fakültesine kayıt yaptıran kişiler sadece alan eğitimi konusunda değil aynı zamanda sosyal beceriler konusunda da daha donanımlı bir hale getirilmektedir. Bu süreç içerisinde kişilerin farklı bir ülkeye alışması için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Örneğin dönemin başlangıcında oryantasyon programları uygulanmaktadır. Bu şekilde hem okulunuzu hem de arkadaş çevrenizi daha yakından tanıma imaknını elde edebilirsiniz.

Sosyal olanaklar lisans eğitimi boyunca da devam etmektedir. Bu süreç kişilerin özgüveni yğksek bireyler olarak yetişmelerine büyük katkı sağlamaktadır. Sempozyumlardan başlayarak düzenlenen kongrelere kadar her noktada öğrencilere görev verilmekte ve kendilerini yeni bir alanda ispat etmeleri beklenmektedir. Bu şekilde kısa bir sürede hem yeni bir ülkeye hem de yeni bir alana erişim sağlama imkanını yakalayabilirsiniz.

Mezuniyet Sonrası Süreç

Kosova üniversitesi diş hekimliği kapsamında mezuniyet sonrası süreç kişilerin isteklerine uygun olarak şekillenmektedir. Akademik alanda devam etmek isteyen kişiler yüksek lisans ve doktora yaparken iş deneyimi elde etmek isteyen kişiler de bu alanda gerekli olan başvuruları tamamlamaktadır. Özellikle denklik gibi bir sorunun olmaması kişilerin rahatlıkla ülkemizde iş bulmalarını sağlamaktadır. Mezuniyet sonrası sürecin yürütülmesi konusunda akademik danışmanlarınızın da yol gösterici bir etkiye sahip olacağı belirtilmelidir. Aslına bakılırsa akademik danışmanlar ders seçimi ve onayı konusunda kişilere yardım etmektedir. Bunun haricinde eğitim hayatının şekillendirilmesi aşamasında da öğrenciler tek başlarına bırakılmamaktadır. Aksine farklı alternatifler sunularak en azından akıllarında bir plan oluşması sağlanmaktadır. Bu şekilde mezuniyet sonrası süreç de çok daha bilinçli devam etmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!