Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği

Kosova’da eğitim hayatına başlamak ya da devam etmek isteyen kişilerin herhangi bir puan engeline takılmayacağı belirtilmelidir. Puan konusunda bir sınırlamanın olmaması öğrencilerin ilgi duydukları alanda rahatlıkla eğitim almalarını sağlamaktadır. Puan zorunluluğunun olmaması sadece Türkiye’den gelen başvurulara özeldir. Farklı ülkelerden gelen eğitim başvuruları için bu tip bir kolaylık sağlanmamaktadır. Priştine Universum Üniversitesi kapsamında siz de kısa bir süre içerisinde başvuru adımlarınızı tamamlayarak dilediğiniz bölümde okuma imkanını elde edebilirsiniz.

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği bölümü en çok gelecek vaat eden programlardan birini içermektedir. Bu nedenle yoğun bir talep görmektedir. Mezun öğrencilerin başarı durumları ile alakalı olarak analiz yapıldığı zaman hem yurtdışında hem de Türkiye’de oldukça başarılı bir çizgiye sahip oldukları görülmektedir. Bunun arkasında yatan sebep alanında tam olarak uzman kişilerin yetiştirilmesi üzerine kurulu olan bir programın sunulmasıdır. Sadece akademik manada değil aynı zamanda sosyal alanda da tam donanımlı bir eğitim sistemi sunulmaktadır.

Mezunların Başarı Durumu Hakkında İnceleme

Üniversitelerin başarı durumu hakkında fikir sahibi olurken mutlaka mezunların durumunun da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Priştine Universum Üniversitesi mezunlarının iş hayatında başarılı bir seviyeye gelmeleri için büyük çaba sarf etmektedir. Bu hem eğitim hem de sosyal faaliyet seçeneklerinden net olarak anlaşılmaktadır. Diş hekimliği fakültesinden mezun olan kişilerin de sahip oldukları eğitim ve sosyal beceriler ile alanlarında önde gelen bireyler oldukları bilinmektedir. Mezunların avantajlarının bir diğeri de dildir. Hem bulunan ülkenin diline aşinalık kazanılmakta hem de bölüm İngilizce ise bu konuda gerekli eğitim alınmaktadır. Bu sebeple diğer birçok alan mezunundan çok daha başarılı bir arka plan ile alanınıza atılma imkanını elde edebilirsiniz.

Üniversite Hakkında Merak Edilenler

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından en sık alınan soruların başında ücret gelmektedir. Ücret kalite bakımından aynı skalada olan birçok üniversiteden daha uygun bir noktadadır. 1800-2500 Euro aralığında olması lisans eğitimini yurtdışında almak isteyen kişilerin bütçelerini zorlamamaktadır. Buna ek olarak kalacak yer ve yemek konusunda da öğrencilerin zorluk çekmemeleri için gerekli olan önlemler alınmıştır.

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği bölümü hakkında merak edilen bir diğer konu da dil seçeneğidir. İngilizce destekli olmasının yanı sıra dileyen kişilerin İngilizce olarak eğitim almasına da imkan sağlanmaktadır. İngilizce seviyesinin yeterli olmadığını düşünen kişiler için de ek olarak hazırlık eğitimi verilmektedir. Bu şekilde ilerleyen senelerde ihtiyaç duyacağınız önemli bir yeteneğe de okul sayesinde erişmiş olursunuz.

Okulun Sunduğu Sosyal İmkanlar

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği mezunlarının bu denli başarılı olmasının sebeplerinden bir diğeri de sunulan sosyal imkanlardır. Sosyal imkanların yoğunluğu hem alanda daha donanımlı olunmasını hem de özgüven konusunda sorunsuz bir yapıya sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde kısa bir sürede hem lisans eğitiminizi tamamlayabilir hem de yurtdışında tek başınıza özgüven sahibi bir biçimde yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Öğrencilerin bu özelliği edinebilmeleri için büyük bir çaba sarf edilmektedir. Priştine Universum Üniversitesi öğrencilerinin her birinin alana kazandırılması için sosyal, eğitsel ve düşünsel becerileri eksisiz bir biçimde elde etmesini sağlamaktadır. Kayıt sonrasında tüm bu olanakların kapısı sizin için de açılacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!