Kosova Üniversitesinde Denklik

Kosova Üniversitesinde Denklik

Eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyen ve lisans, yüksek lisans alanlarında da yurtdışında bulunan üniversitelerin eğitim sistemlerinden yararlanmak isteyen kişiler Priştine Universum Üniversitesine bir göz atabilirler. Sahip olduğu eğitim sistemi ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Kadrosunda bulundurduğu akademik personelin de kusursuz bir eğitim geçmişine sahip olması daha sık kullanılmasına sebep olmaktadır.

Kosova üniversitesi denklik konusunda da herhangi bir sıkıntı ortaya koymamaktadır. Ülkemizde de tanınan bir diploma sistemine sahip olan üniversite mezun olduktan sonra öğrencilerinin iş olanaklarından faydalanması konusunda donanımlı bir yapıya sahiptir. Hatta bazı öğrencilerin üniversiteden mezun olacakları son senede işlerinin çoktan hazırlanmış olduğu da verilen bilgiler arasındadır. Tabi ki bu durum öğrencilerin bireyse başarısı ile de yakından ilişkilidir.

Başvuru İşlemleri Hakkında İnceleme

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile yapılan başvurularda sorunsuz bir şekilde dönüt alınmaktadır. Başvurunun bireysel olarak yapılmasından ziyade bu şekilde aracı kurumlar ile yapılması kayıt ve başvuru sürecini hızlandıran faktörler arasında yer almaktadır. Danışmanlık hizmetleri programlar hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak konusunda da yetkin bir hizmet vermektedir.

Başvuru sırasında sizden herhangi bir puan koşuluna uymanız da beklenmeyecektir. Kısa bir süre içerisinde başvuru belgelerinizi tamamlayarak danışmanlık firması aracılığı ile gönderebilirsiniz. Herhangi bir taban puan sınırının aranmaması öğrencilerin de büyük bir gönül rahatlığı ile diledikleri bölüme başvurmalarını beraberinde getirmektedir. Fakat bu taban puan sınırı olmama kuralı sadece Türkiye’den gelen başvurular için geçerlidir. Diğer ülkeler ile alakalı olan kurallar hakkında danışmanlık firmasından bilgi alınmalıdır.

Kosova Üniversitesinde Denklik ve Eğitim Dili Nedir?

Kosova üniversitesi denklik konusu kadar merak edilen bir diğer nokta da eğitim dilinin ne olduğudur. Bazı bölümlerde İngilizce olarak eğitim verilmektedir. Bazı bölümlerde de İngilizce eğitim sağlanmaktadır. İngilizce eğitim almaya dil bakımından hazır olmayan öğrencilerin hazırlık sınıfında eğitim almalarına da izin verilmektedir. Hazırlık sınıfı sonrasında kolaylıkla eğitimini İngilizce almaya hazır bir birey olarak lisans hayatına devam edilecektir. Hukuk ve mühendislik bölümlerinin çoğunda İngilizce destekli bir eğitim sistemi söz konusu olduğu için ülkemizden kayıt yaptıran öğrencilerin kolaylıkla kayıt yaptırabilecekleri ve eğitimlerine başlayabilecekleri bilinmelidir.

Akademik Kadronun Yetkinliği

Üniversitelerin yetkin bir konuma sahip olması konusunda en büyük öneme sahip olan nokta akademik kadrodur. Priştine Universum Üniversitesi akademik kadro bakımından oldukça donanımlıdır. Sadece hukuk ya da mühendislik alanlarında değil aynı zamanda fen bilimleri ve beşeri bilimler alanlarında da tam donanımlı bir duruş sergilenmektedir. Bu nedenle bölümden mezun olan öğrencilerin alanlarında donanımlı ve bilgi birikimi bakımından da kusursuz olacakları ayrıca belirtilmelidir.

Kosova üniversitesi denklik alanında da sorun çıkarmadığı için eğitiminizin tamamlanmasından sonra ülkemizde kolaylıkla iş bulma imkanını elde edebilirsiniz. İş bulma sıkıntısının olmaması sadece akademik donanıma bağlı değildir. Aynı zamanda sosyal becerilerin gelişmesi alanında da büyük bir emek verildiği için öğrencilerin iş dünyasında kendilerini göstermeleri de daha kolay olmaktadır. Priştine Universum Üniversitesi her bakımdan tam donanımlı bir birey yetiştirmek konusunda büyük çaba sarf etmektedir. Kongreler, sempozyumlar düzenlenerek öğrencilerin alanlarında yaşanan gelişmeler hakkında da fikir sahibi olmaları sağlanmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!