kosova işletme ve teknoloji üniversitesi

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi

Kosova İşletme ve Teknoloji Üniversitesi (KUT), Kosova’nın Mitrovica şehrinde bulunan bir devlet teknoloji üniversitesidir. KUT Kosova Cumhuriyeti’nde bilgi ve araştırma merkezi olmak amacıyla 2014 yılında kuruldu. KUT kurulduğu günden bu yana ülkenin kalkınması için bir umut kaynağı olmuştur.

KUT, 2014 yılının başlarında, savaş yıllarında Kosova’dan kaçan bazı önde gelen aydınlar, araştırmacılar ve profesörler tarafından kuruldu. Üniversite aynı yıl öğrenci almaya başladı ve işletme ve bilgi teknolojisi dersleri vermeye başladı. Başlangıçta, üniversite kurslarının çoğu İngilizce olarak sunuldu, ancak daha sonra Arnavutça ve Rusça dil seçenekleri eklendi. Üniversitesi’nin şu anda 38 lisans programı ve 20 lisansüstü programı takip eden 2.500’ün üzerinde öğrencisi bulunmaktadır.

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi Başvuru Şartları

Başvuru Şartları
Lise Mezunu Olmak
Sınav Şartı Yok
Taban Puan Sınırlaması Yok

Üniversite başarısını, hızla büyüdüğü için açıktır. Ayrıca, tüm öğrenciler uygun bir fiyata yüksek kaliteli eğitime erişebilir. Ayrıca üniversitenin tesisleri moderndir ve hem eğitim hem de araştırma için son teknoloji ekipmanlarla donatılmıştır. Bu üniversite maddi veya akademik performansla yeterli olanlara burs vererek, finansal kısıtlamalar nedeniyle kimsenin geri kalmamasını sağlar. Bu, Kosova’daki diğer üniversitelere, diğer ülkelerdeki kamu kurumlarıyla başarılı bir şekilde rekabet etmelerine yardımcı olmak için uygulanabilecek bir modeldir.

Sıkça Sorulan Sorular

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi için taban puan söz konusu değildir. Sınavsız kolayca üniversiteye kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bu noktada ön bilgi çok önemlidir. Bize başvurduğunuz takdirde prosedürlerler kolayca halledilcektir.

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi ekonomik maliyetlerle öğrencilerimizin yurt dışında eğitim alabilecekleri ülkelerden biridir. Kosova Üniversitesi, öğrencilerimizin ve ailelerinin öğrenim ücretleri açısından beklentilerini karşılamaktadır.


Eğitim tesislerinin yanı sıra, bu üniversite Avrupa gibi çeşitli uluslararası akademik derneklerin üyesidir. Üniversiteler Birliği (EUA), Uluslararası Kaliteli Eğitim Derneği (IAQE), GLOBUS International – Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ağı ve Uluslararası Açık Üniversiteler Konseyi (ICOU). ICOU, akredite bir müfredata sahip herhangi bir kurumun tam üye veya gözlemci üye olarak katılmasına izin vererek dünya çapında açık eğitim sistemlerini teşvik eden bir dernektir. Ayrıca Üniversite, Terör Amaçlı Üniversitelerde Transfer Yollarını Tersine Çevirmek için Küresel İttifak’ın da bir parçasıdır. Tüm bu ortaklıklar, Üniversitesi’nin yüksek öğretimde küresel en iyi uygulamalardan yararlanmasını sağlamaya yardımcı olur.
Kosova’nın en yeni üniversitelerinden biri olan Kosova Teknoloji Üniversitesi, yaklaşık iki yıl önce kuruluşundan bu yana büyük adımlar attı. Şimdi Kosova’daki birçok gence uygun fiyata dünya standartlarında eğitim sağlıyor. Ayrıca KUT, söz konusu yüksek öğretim olduğunda üniversiteyi uluslararası arenaya taşımaya yardımcı olacak çeşitli uluslararası akademik derneklerin üyesidir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!