Kosova Üniversitesi Wikipedia

Kosova Üniversitesi Wikipedia

Üniversite seçimi gelecekle ilgili planların gerçeğe dönüşmesi için yapılacak son adımlardan biridir. Eğitim hayatının son sırasında yer alan en önemli basamaklardan biri.

Üniversite tercihleri arasında son birkaç yıllar önemli olan kriter yurt dışı okulları olmaktadır. Özellikle sınavsız giriş yapılabilen okullar bu anlamda ön plana çıkarken aileler için okulun eğitim seviyesinin iyi olmasının yanı sıra uygun maliyetlerde eğitim veriyor olması da önemli bir diğer kriterdir. Bu konuda özellikle Türkiye’den çok fazla talep alan ülkelerden biri Kosova’dır. Eğitimin Avrupa seviyesinde olmasının yanı sıra bir de ekonomik olması hem aileleri hem de öğrencileri mutlu etmektedir. Kosova üniversitesi wikipedia araştırmalarında da hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilecek ülkelerden biridir. Hem ülke hakkında hem de ülkede verilen eğitim hakkında tüm detaylı bilgiye rahatlıkla internet üzerinden ulaşılabilir.

Kosova’da Okumanın Maliyet Nedir?

Kosova üniversitesi wikipedia araştırıldığında ön plana çıkan birkaç okul ismi olmaktadır. Bunların içinde başkentte yer alan ve 1969 yılından yana eğitimine kesintisiz devam edilen okul Priştine Universum üniversitesi olmaktadır.

Okulun en önemli özelliklerinden biri uzun yıllardır eğitim veren köklü bir okul olmasıdır. 5 fakülte ile yola çıkılan eğitim hayatında 2018 yılına gelindiğinde 14 fakülte ve aranılan tüm bölümler bulunmaktadır. Eğitim 700’den azla öğretim görevlisi işle devam ettirilmektedir.

Bölümler içinde inşaat, mimarlık, hukuk, tıp, eczacılık, fizik, matematik, spor bilimleri gibi öğrencilerin hayalini kurdukları meslekleri yapmak gerekli tüm bölümler fakültelerde yer almaktadır. Üniversiteye giriş şartlarında bilinmesi gereken en önemli bilgi ise sınavsız giriş yapılabiliyor olunmasıdır. Taban puan uygulaması, sınav stresi olmadan her öğrenci dilediği okulda okuma hakkına sahip olabilmekte.

Okulda verilen eğitim dili içinde İngilizce de yer almaktadır. Özellikle çok fazla tercih edilen inşaat hukuk ve mimarlık gibi alanlarda merak edilen bir konu olup bu bölümlerde ede İngilizce eğitim alınması söz konusudur.

Priştine üniversitesi Kosova üniversitesi wikipedia araştırmalarında dikey geçişle ilgili de önemli bilgilerin aktarıldığı bir okuldur. 2 yıllık inşaat teknisyenliği ya da direk olarak 2 yıllım MYO öğrencileri dikey geçiş yapmak istediklerinde inşaat ve mimarlık alanlarına sınavsız bir şekilde geçebilmektedirler.

Alınan diplomaların en önemli özelliğine gelindiğinde Avrupa’nın her ülkesinde geçerli olmasıdır. Öğrenciler hayalini kurdukları mesleği yapabilmek adına bölümlerini başarılı bir şekilde bitirmeleri halinde hayal ettikleri ülkede çalışma fırsatını da yakalamaktadırlar.

Okul hayatı içinde önemli olan bir diğer konu da öğrenciler için kalacak yer sorunudur. Kosova’da bu konuda hizmet veren yurtlar bulunurken eşyalı öğrenciye kiralık dairelerin fiyatları yurtlar kadar uygundur. Bu sayede yurt dışından gelen öğrenciler kalma sorunu yaşamaktadırlar

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ofislerinden Kosova’da nasıl okunabileceğine dair daha detaylı bilgi alabilmektesiniz. Okulların giriş şartları, başvuru işlemleri ve tabi ki maliyetlerle ilgili detaylı bilgi aktarımı yapılmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!