Kosova Üniversitesi Psikoloji

Kosova Üniversitesi Psikoloji

Yurtdışında eğitim almak isteyen ve mezuniyet sonrası da hiçbir şekilde diploma sorunu yaşamak istemeyen kişilerin Kosova Üniversitelerine bir göz atmaları gerekmektedir. Bu süreç içerisinde kişilerin ülkemizde de geçerli olan bir diploma elde etmesinin haricinde her yönden donanımlı bir birey olarak yetişmesi için gerekli olan destek okul tarafından verilmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi dil konusunda da öğrencilerine geniş bir imkan sunmaktadır. Okulda açılan bölümlerin büyük bir kısmı İngilizce destekli olarak kişilere sunulmaktadır. İngilizce destekli eğitim görmek istemeyen kişiler İngilizce de okuyabilmektedir. İngilizce konusunda sorunu olduğunu düşünen bireylerin açıklarının kapatılması için hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ile beraber İngilizce alanındaki eksiklikler giderilmekte ve öğrenciler lisans eğitimine hazır hale gelmektedir.

Kosova Üniversitesi Psikoloji Bölüm Seçenekleri ve Kayıt Aşaması

Priştine Universum Üniversitesi kapsamında sunulan bölümler mühendislik, beşeri bilimler, fen bilimleri, hukuk ve tıp fakültesi gibi alanları kapsamaktadır. Bu alanlar içerisinde son dönemlerde gençlerin favorisi olan psikoloji bölümünün büyük bir popülerlik sahibi olduğunun altı çizilmelidir. Kosova üniversitesi psikoloji bölümüne kayıt olabilmek için kişilerin herhangi bir taban puan zorunluluğuna uyması söz konusu değildir. Bu sebep ile bölüme ilgi duyan bütün kişilerin kısa bir süre içerisinde kayıt yaptırmaları mümkün kılınmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu süreç içerisinde size gerekli olan desteği sağlayacaktır. Belgelerin bir araya getirilmesinden okula sunulmasına kadar pek çok noktada danışmanlık hizmetleri süreci hızlandıracaktır. Danışmanlık hizmetine gelen en popüler soruların başında bölümün fiyatı gelmektedir. Bu fiyatlar 1800-2500 Euro aralığındadır. Yüksek bir seviyede olmaması alana ilgi duyan bütün gençlerin bir şans sahibi olabilmesi için uygun ortam yaratmaktadır. Okulda sadece lisans eğitimine sıfırdan başlayacak olan kişiler için değil aynı zamanda dikey geçiş yapacak olan kişiler için de farklı programlar hazırlanmaktadır. Dikey geçiş yapacak olan kişilerin de puan bakımından bir sınıra uyum sağlamaları gerekmeyecektir.

Okulun Vizyonu Nedir?

Kosova üniversitesi psikoloji bölümü ve diğer bölümler de dahil olmak üzere okulun temel amacı dünya standartlarında ve alanında kendini gösterebilen bireyler yetiştirmektedir. Özellikle öğrencilerin çok yönlü olması konusunda büyük çaba sarf edilmektedir. Bu süreç içerisinde dil eğitimlerinden başlayarak sosyal girişimlere kadar birçok alanda emek verilmektedir. Farklı bir ülkede eğitimine başlayan kişilerin yurtdışına alışması ve ülkesine döndüğü zaman bu geniş vizyonu da alanına yansıtmasına büyük önem verilmektedir. Vizyonu tamamlayacak olan öğretim üyeleri ile çalışmaya önem verilmektedir. Psikoloji bölümünün akademik kadrosu incelendiği zaman bu bile okulun öğretim görevlisi seçimi sırasında ne denli hassas olduğunu net olarak göstermektedir.

Mezuniyet Sonrası Süreç Nasıl İşlemektedir?

Kosova üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olan kişilerin eğitim çizgilerine bakıldığı zaman diğer birçok üniversite mezunundan daha başarılı oldukları görülmektedir. Alanında yetkin olmayı amaçlayan kişiler için en uygun eğitim kurumlarından biri olan Priştine Universum Üniversitesi u sene de öğrencileri beklemektedir. Mezuniyet sonrasında kolaylıkla iş bulabilecek ya da dilediği gibi yüksek lisans doktora programlarına kayıt yaptırabilecek başarılı öğrencilerin yetiştirilmesine büyük önem verilmektedir. Mezuniyet sonrasında da okulun öğrencileri için hazırladığı imkanlar devam etmektedir. Özellikle akademik danışmanlar kariyerinizin şekillenmesinde size yardımcı olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!