Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi

Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi

Priştine Universum Üniversitesi sahip olduğu eğitim sistemi ve özel imkanları sebebi ile okul arayışında olan gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle taban puan gibi bir zorunluluğun olmaması da kişileri memnun etmektedir. Taban puan sadece Türkiye’den gelen öğrenciler için bir kriter değildir. Başvurunuzu yaptıktan sonra direkt olarak eğitiminize başlama imkanını elde edebilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu konuda kısa bir süre içerisinde büyük oranda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Sürecin yürütülmesi sırasında sizin yorulmadan okulunuza kayıt olmanız için gerekli olan bütün adımlar firma tarafından atılacaktır. Okullarda dil de sorun olmamaktadır. Hukuk fakültesi ve tıp fakültesi gibi birçok bölümde İngilizce destekli eğitim verilmektedir. İngilizce eğitimin yanı sıra İngilizce eğitim de sağlanmaktadır. İngilizce eğitim için kendini hazır hissetmeyen öğrencilere özel olarak tasarlanmış olan bir hazırlık sınıfının bulunacağı da eklenmelidir. Kosova üniversitesi hukuk fakültesi kapsamındaki kayıtlarınızı da bu detaylara dikkat ederek kısa bir süreci çerisinde tamamlama imkanını elde edebilirsiniz.

Eğitim Kalitesi Hakkında İnceleme

Kosova üniversitesi hukuk fakültesi de dahil olmak üzere eğitim verilen bütün alanlarda maksimum donanımlı öğrencilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Eğitim kalitesinin yüksek olması dünya standartlarında bir lisans mezunu olmanızı da tetikleyecektir. Bu konuda kalitenin en büyük yansımalarının başında kesinlikle akademik kadro gelmektedir. Akademik kadronun oldukça geniş ve nitelikli olması dikkat çekmektedir. Öğretim üyelerinin yapmış oldukları bilimsel yayınların da bu kalitenin en özel yansımalarından biri olduğu anlaşılmaktadır.

Sadece lisans eğitimi konusunda değil aynı zamanda dikey geçiş ile gelen öğrencilere de uygun eğitim verilmektedir. Bu konuda kısıtlamada bulunulmaması öğrenci portföyünü genişleten detaylardandır. Dikey geçiş ile gelen öğrencilerde de herhangi bir puan şartı aranmamaktadır. Türkiye’de 2 yıllık ön lisansı eğitimini bitiren kişilerin okullarının devamını Kosova’da okuma hakları bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi Ücret ve Mezuniyet Sonrası Aşama

Kosova üniversitesi hukuk fakültesi ücreti 1800-2500 Euro kapsamında değişebilmektedir. Bu aralığın belirli bir seviyenin altında olması da memnuniyet yaratmaktadır. Aynı standartları sunan diğer Avrupa üniversitelerinin ücretlerine bakıldığı zaman Priştine Universum Üniversitesinin 2 ya da 3 katı olduğu anlaşılmaktadır. Uygun fiyatlar ile nitelikli eğitim almak isteyen kişilerin son dönemlerdeki adresi bu üniversitedir.

Sadece lisans eğitimi kapsamında değil aynı zamanda eğitimin akabinde de öğrencilere yol gösterilmeye devam edilmektedir. Dileyen öğrenciler akademik alanda tecrübe sahibi olmak için yönlendirilirken bazı öğrenciler de direkt olarak iş hayatına atılmayı tercih etmektedir. Her iki seçenek için de öğrencilerin donanımlı bir biçimde yetiştirildikleri bilinmektedir. Akademik danışmanlar hangi alanda tercih yaparsanız yapın size gerekli olan desteği sağlayacaktır. Bu şekilde kariyer planlaması konusunda da uzman yardımını alma imkanı kazanılmaktadır. Hukuk fakültesinden mezun olan kişilerin almış oldukları diploma ülkemizde de tanınmaktadır. Bu konuda herhangi bir denklik sorunu yaşanmamaktadır. Hem farklı Avrupa ülkelerinde hem de Türkiye’de kolaylıkla mesleğinizi icra etme imkanını elde edebilirsiniz. Öğrencilerin her ülkede kendilerine yetebilmelerini sağlayacak bir dil seviyesi ile mezun olmalarına da büyük önem verilmektedir. Priştine Universum Üniversitesi yüksek standartlarda eğitim almak isteyen kişiler için açmış olduğu programları ile öğrencilerini beklemeye devam etmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!