Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Sağlık bilimleri, hukuk fakültesi, sosyal bilimler, fen bilimleri ve daha birçok konuda programlar açan Priştine Universum Üniversitesi yeni eğitim döneminde de öğrencilerini beklemeye devam etmektedir. Öğrencilerin bu üniversiteye dahi olabilmeleri için uyum sağlamaları gereken herhangi bir taban puan bulunmamaktadır. Taban puan sınırlamasının olmaması her öğrencinin kendi hayal ettiği üniversitede okumasına imkan tanımaktadır.

Kosova üniversitesi eczacılık fakültesi de bu üniversitede sıklıkla tercih edilen bölümlerden bir tanesidir. Özellikle İngilizce destekli bir bölüm olması öğrencilerin eğitim konusunda zorlanmalarını da engellemektedir. Fakat aynı şekilde İngilizce olarak bölümlerini tamamlamak isteyen kişiler için de uygun bir sistem belirlenmiştir. Hatta İngilizce seviyesini geliştirmek isteyen kişiler için özel olarak tasarlanmış olan hazırlık sınıflarının bulunduğu da belirtilmelidir. Bu şekilde eğitiminin yanı sıra dil konusunda da açığını tamamlamış olan öğrenciler yetiştirmek hedeflenmektedir.

Okula Kayıt İşlemleri ve Ücret

Okul kayıt işlemleri sırasında sıkıntı çekmemeniz için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Bu hizmet kapsamında başvuru ve kayıt işlemleri ile alakalı atılması gereken adımlar bizzat firma tarafından tamamlanacaktır. Bu sebeple herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan istediğiniz bölüme kayıt olabilirsiniz. Eğitim danışmanlığı hizmeti sayesinde ülkede kalacak yer ya da diğer olanaklar ile alakalı da aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Alanında en iyi örneklerden biri olan Eurostar hali hazırda üniversite arayışında olan öğrencilere yol göstermeye devam etmektedir.

Kosova üniversitesi eczacılık fakültesinde okumak isteyen kişilerin 1800-2500 Euro kapsamında değişim gösteren bir ücreti ayırmaları gerekmektedir. Diğer özel üniversitelere göre oldukça makul fiyatlı olması da dikkat çeken öğelerden bir diğeridir. Aynı seviyede eğitim veren diğer üniversitelere bakıldığı zaman ücret talebinin neredeyse iki katı olduğu da net olarak anlaşılmaktadır.

Eğitim Kalitesi ve Sosyal Olanaklar

Kosova üniversitesi eczacılık fakültesinde eğitimine başlayacak olan öğrencilerin tabi olacakları eğitim sisteminin oldukça kapsamlı olduğu bilinmelidir. Bu sebep ile elde edilecek olan bilgi birikiminin de diğer üniversitelere kıyas ile oldukça yüksek olacağı belirtilmelidir. Dersleri veren öğretim görevlilerin de alanlarının uzmanı olması memnuniyet yaratan bir diğer unsurdur. Bu şekilde derslerin kavranması aşamasında bir zorluk çekilmemektedir. Akademik personelin bu zamana kadar yapmış olduğu bilimsel yayınlara bakıldığı zaman ne denli kaliteli bir unsurun söz konusu olduğu da anlaşılmaktadır.

Eğitim konusunda ortaya koyulan bu özenin aynı şekilde sosyal dokuda da uygulandığı görülmektedir. Öğrencilerin farklı bir ülkede özgüven ile yaşamaya alışmış kişiler olarak mezun edilmesi hedeflenmektedir. Tam da bu nedenle dönem boyunca farklı sosyal aktiviteler ortaya koyulmaktadır. Bu şekilde eğitim sürecine ek olarak sosyal bazda da büyük bir gelişim yakalanmaktadır.

Okulun Mezuniyet Sonrası Başarısı

Okulu tamamlayan kişilerin elde etmiş oldukları başarı faktörüne bakıldığı zaman oldukça üst seviyede olduğu görülmektedir. Mezuniyet sonrası hem akademik alanda hem de direkt olarak iş alanında yakalanan başarı oranının yüksek olması aileleri de öğrencileri de memnun etmektedir. Okulun sahip olduğu bu standardın en büyük mimarı da öğrencilerin mezuniyet sonrası yakaladıkları başarıdır. Farklı alanlarda kendini gösteren öğrencilerin yetiştirilmesi üzerine yoğunlaşmış olan bu eğitim sistemi meyvelerini vermektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!