Kosova Üniversitesi Bölümleri

Kosova Üniversitesi Bölümleri

Kosova Üniversitesi bölümleri arasında seçim yapacak öğrencilerin ilk yöneldiği üniversite olan Priştine Universum, başarılarıyla dünyaya adını duyuran bir eğitim kurumu olmayı başarmıştır. Kosova’nın en geniş araştırma merkezine sahip olan üniversite özellikle Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Türkiye’ye olan yakınlığı ve bazı bölümler için sunduğu İngilizce destekli eğitimi sayesinde Priştine Universum sizin de geleceğinize yatırım yapacağınız bir eğitim yuvası olabilir.

Priştine Universum Üniversitesi eğitim, inovasyon, araştırma, koçluk, rehberlik ve başarıya yönelik fikirlerinin uygulanması yoluyla yaratıcı ve farklı öğrencilere gerekli tüm kaynakları sunmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle üniversitenin sunabileceği pek çok imkan bulunmaktadır. Öğrencilerin yaratıcı fikirlerini karlı işletmelere dönüştürmek için disiplinler arası beceriler geliştirmeleri için fırsat yaratan üniversite aynı zamanda öğrencilerin işle ilgili deneyim kazanmasını da sağlamaktadır. Akademiyi topluluk ve iş dünyasına bağlayan yapısıyla dikkat çeken Priştine Universum, lisansüstü iyi eğitimli vasıflı çalışanlar yetiştirir. Gençler için ekonomik büyüme ve istihdam fırsatları yaratan üniversiteye yurtdışından da çok fazla talep gelir.

Kosova Üniversitesi bölümleri anlamında da en geniş bölüm seçeneklerine sahip olduğu için tercih edilen Priştine sosyal imkan ve öğrenci kulüpleri, çalışmalarıyla da dikkat çekmektedir. Priştine Universum’u tercih ettiğiniz zaman kayıt yaptırabileceğiniz öne çıkan bölümler şunlardır:

 • Mimarlık Fakültesi bölümleri
 • Hukuk Fakültesi
 • İnşaat Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Kosova üniversiteleri Psikoloji
 • Matematik
 • Uluslararası İlişkiler
 • Kamu Yönetimi
 • Ziraat ve Veterinerlik Fakültesi
 • Makine Mühendisliği
 • Maden ve Metalurji Fakültesi
 • Filoloji Fakültesi

Priştine Universum Üniversitesi Bölümlerine Nasıl Kayıt Yaptırılır?

Kosova’da yer alan Priştine Universum’a kayıtlanma süreci ve diğer detaylar için siz de merak ettiklerinizi Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden öğrenebilirsiniz. Danışmanlık hizmetimiz sayesinde çok daha kısa sürede başvurabilir ve aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan akademik hayatınızı başlatabilirsiniz. Kosova Üniversiteleri prizren veya Kosova Üniversiteleri Priştina / Priştine Universum bölümlerine kayıt olmak için sınava girmenize ya da bir sınav puanı göstermenize gerek yoktur. Sınavsız kayıt olabileceğiniz Kosova Üniversiteleri Fiyatları, kayıt ücretleri de son derece makuldur. Her bölüme aynı titizlikle davranan üniversite bölüm ücretleri arasındaki fiyat değişimini de az tutmuştur. 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişen ücretlerle siz de hemen istediğiniz bölüme kayıt olabilirsiniz. Üstelik, Kosova Üniversiteleri Uzaktan Eğitim veren belli bölümler de vardır. Bölümün dernek ve kulüplerine üye olabilir, üniversitenin sosyal olanlarından da dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi bölümleri seçiminde tercihiniz İngilizce olan bölümlere yönelmekse o zaman Kosova Üniversiteleri adaletten hukuka geçişte Hukuk, İnşaat Mühendisliği ya da Mimarlık tercih edebilirsiniz. Priştine Universum, ön lisans eğitimini Türkiye’de tamamlayanlar için dikey geçiş imkanı da sunduğu için tercih edilmektedir. Kosova üniversiteleri Denklik olduğu için ön lisans diplomanızla akademik eğitiminizi 4 seneye tamamlamak için üniversiteye başvurabileceksiniz. Ancak Kosova Üniversiteleri hukuk denklik için belli fark derslerini Türkiye’de almanız gerekmektedir. Kosova Üniversiteleri hukuk fakültesi ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Yüksek standartlarda eğitim veren kurum, akademisyenleri, sosyal olanakları ve uygun ödeme koşullarıyla sizi cezbedecektir. Kosova üniversiteleri iletişim için vakit kaybetmeden danışmanlık merkezimize gelerek ya da arayarak bilgi alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Kosova Üniversiteleri Ücretleri

PRİŞTİNE DEVLET ÜNİVERSİTESİ FİYAT
Tıp 2.500€
Hukuk 2.500€
Mimarlık 2.500€
Kimya 2.500€
Fizik 2.500€
Biyoloji 2.500€
Filoloji 2.500€
Veterinerlik 2.500€
İnşaat Mühendisliği 2.500€
Diş Hekimliği 2.500€
Bilgisayar Mühendisliği 2.500€
Güzel Sanatlar 2.500€
Eczacılık 2.500€
Müzik 2.500€
Drama 2.500€
Psikoloji 2.500€
İŞLETME ÜNİVERSİTESİ (KOLEGJİ BİZNESİ) FİYAT
Hukuk (1. Sınıftan başlayan öğrenciler 1500€ öder.) Çalışma dökümanları Türkçe dil Desteklidir. 1.200€
İktisat 1.200€
Acil Durum Yangın Yönetimi 1.500€
KOLEGJI UNIVERSUM ÜNİVERSİTESİ FİYAT
Hukuk 1.000€
Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği (tamamlama yapılabiliyor) 1.200€
Puanla
[OY: 4 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!