Kosova Üniversitesi Puanları

Kosova Üniversitesi Puanları

Prştine Üniversitesi sosyal bilimler, Fen bilimleri, mühendislik, hukuk ve tıp alanında eğitim veren kurumlardandır. Kosova’da yer aldığı için ülkemizden giden öğrencilerin karşılaşacakları herhangi bir kültür şoku da söz konusu olmayacaktır. Yakın yaşam tarzlarına sahip olunduğu için alışmanın daha kolay olduğu dile getirilmektedir. Yine de kişilerin hem eğitim sistemine hem de sosyal hayata adapte olabilmeleri için oryantasyon programları da düzenlenmeye devam etmektedir.

Kosova üniversitesi puanları ile alakalı araştırma yapan kişilerin özellikle taban puan olmadığını fark ettikleri durumlarda büyük bir memnuniyet ortaya çıkmaktadır. Kişilerin diledikleri bölümü okumaları üzerine kurulu olan bu üniversitenin ne lisans ne de yüksek lisans alanlarında herhangi bir taban puan listesi bulunmamaktadır. Ayrıca dikey geçiş ile gelecek olan ve lisans programına tamamlama işlemi gerçekleştirecek olan kişiler için de aynı durum söz konusudur. Dgs ile gelecek olan bireylerin de bir taban puan limitine uyum sağlamaları gerekmeyecektir.

Kayıt ve Başvuru Aşaması Nasıl Tamamlanmaktadır?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizin için gerekli olan başvuru adımlarını tamamlamaktadır. Bu süreç içerisinde sizin sadece gerekli olan belgeleri temin etmeniz lazımdır. Eğitim danışmanlığı hizmeti isteyen kişilerin belge tanzimi sırasında da yardımcısı olabilmektedir. Bu süreç kapsamında sizden puan ile alakalı bir veri beklenmezken mezun olduktan sonra yetkin bir birey olunması için gerekli olan çabayı ortaya koymaktadır.

Kayıt konusunda dil ve ücret hususu da en çok merak edilen noktaların başında gelmektedir. Bu süreç içerisinde ödemeniz gereken tutarın en üst sınırı 2500 Euro olarak belirlenirken en düşük sınır ise 1800 Euro şeklinde ortaya koyulmuştur. Dil konusunda ise tercih öğrencilere bırakılmıştır. Birçok bölüm hem İngilizce hem de İngilizce olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Kosova üniversitesi puanları gibi kısıtlayıcı faktörlerin dil konusunda da geçerli olmadığı görülmektedir. Hem puan hem de dil alanında öğrencilerin istekleri bir adım önde bulundurulmaktadır. Dileyen öğrenciler İngilizce destekli dileyen öğrenciler de İngilizce olarak eğitim alabilirler.

Staj Olanakları ve Mezuniyet Sonrası Durum

Özellikle sağlık programlarında ve mühendisliklerde kişilerin ellerinde bulunan staj imkanlarının iş bulma sürecinde çok büyük bir öneme sahip olduğu belirtilmelidir. Staj olanakları incelemeye alınırken öğrencilerin nüfuzlu firmalarda staj yapmaları bizzat Priştine Üniversitesi tarafından ayarlanmaktadır. Bu da ilerleyen senelerde öğrencilerin eğitimlerine uygun ve üst düzeyde işlere sahip olmaları için olmazsa olmaz faktörlerden bir diğeridir.

Kosova üniversitesi puanları konusunda da sınırın olmaması bu donanımlı imkanlardan bütün öğrencilerin faydalanmasını sağlayacaktır. Mezuniyet sonrasında iş dünyasına atılacak olan öğrenciler için de gerekli olan alt yapı hazırlanmıştır. Bunun tam aksi eğitimine devam edecek ve akademik hayatta kendini göstermek isteyen bireylerin de yüksek lisans ve doktora programları bulmaları konusunda büyük yardım sağlanmaktadır. Akademik danışmanlar her iki sahada da büyük önem arz etmektedir. Öğrencileri ilgili oldukları alana yönlendirilmeleri ve bu alanda tecrübe kazanabilmeleri için uygun bir ortam ve alt yapı hazırlanmaktadır. Okula ilk kayıt olunduğu andan itibaren gerekli olan akademik destek danışmanlar tarafından ortaya koyulmaya devam edilmektedir. Priştine Üniversitesi bu şekilde öğrencileri ile çok daha iç içe bir eğitim sistemi hazırlamaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!