Priştina Şehri

Golyak Dağları’nın alt kesimlerinde Kosova Ovası üzerine kurulmuş olan muazzam bir şehirdir Priştina Şehri… Çok uzun yıllardan bu yana onlarca medeniyetin hâkimiyet mücadelesi verdiği ve dolayısıyla pek çok medeniyeti bağrına basmış olan bu nadide kent, Kosova’nın yalnızca başkenti değil aynı zamanda incisidir! Bu şehirde yaşayanlar kendilerini ayrıcalıklı hissediyor. Çünkü şehrin her mevsim güzelliklerini yaşama fırsatını bulabiliyorlar. Aynı zamanda tarih ile iç içe geçmiş olan bir kentte yaşam sürmenin ne kadar ender bir durum olduğunun da gayet farkındalar.

Priştina Şehri Turistik Mekanlar

Kosova tarihi ile çarpıcı gerçeklerin hüküm sürdüğü ülkelerden biridir. Başkenti olan Priştina da bu zengin tarihin mirasını en iyi şekilde muhafaza eden kentler arasında yer alıyor. Şehirde gezerken camiler ile kiliseleri karşı karşıya hatta yan yana görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra tarihi evler, köprüler ve pek çok yapı halen insanlara hizmet ediyor. Aktif bir şekilde kullanılan yapılar titiz bir şekilde düzenli olarak bakımdan geçirilebiliyor.

Kentte bulunan Priştina üniversitesi bu kentin yılın her mevsiminde dinamik bir yapıya sahip olmasını beraberinde getiriyor. Öğrenciler tüm enerjilerini kente de yansıttıkları için Priştina günün her saatinde aktif ve yaşayan bir kent izlenimi çiziyor. Halk tarafından da çok sempatik bulunan yabancı öğrencilerin bu kentte son derece huzurlu bir yaşam sürebildiklerini söyleyebiliriz. Aynı zamanda ekonomik bir ülke olmanın avantajları da öğrencilerin gözünden kaçmıyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!