Kosova'da Üniversite Fiyatları

Kosova’da Üniversite Fiyatları

Kosova’da üniversite öğrencisi olma ve okumak istediğiniz bölümden mezun olduktan sonra tüm ülkelerde geçerli diplomaya sahip olma imkanınız bulunuyor. Kosova’da Üniversite Fiyatları yenilendiği için, yeni dönemde üniversitenin yıllık ücreti en az 1800 Euro olacak şekilde bölümlere başvuruda bulunma imkanına sahipsiniz. Kosova Üniversitesi bünyesinde yer alan 71 bölüm içerisinde tüm bölümler için öğrenim başvurusunda bulunabilirsiniz. Yıllık bölüm ücreti olarak bir bölüm için maksimum 2500 Euro talep edilecektir. Bu tutarın üzerinde herhangi bir yıllık ücret bulunmaması sayesinde, yurt dışından gelen öğrencilerin de öğrenim görmesini sağlıyor.

Bölümlerle ilgili başvurularınızı İngilizce destekli olan bölümler için yapabileceğiniz gibi, Arnavutça ve Sırpça dillerinin kullanıldığı bölümlerde de derslere katılabiliyorsunuz. Özellikle son dönemde herkes tarafından ilgi gösterilmeye devam edilen bölümler için kontenjan uygun bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Bölümlerde hem Kosova’da hem de öğrencilerin yurt dışından gelmeleri halinde, geldikleri ülkelerdeki üniversite puanları, Kosova’da Üniversite Fiyatları ve bölümlerini etkilemiyor.

Kosova Üniversitesi Bölüm Ücretleri

Kosova’da derslere katılacak olan öğrencilerin başarılı sonuçlar alabilmeleri, her zaman için bölümlerin genel ücretlerine uygun şekilde ödeme yapmaları sağlanıyor. Kosova’da Üniversite Fiyatları hem Türkiye’den gelen öğrenciler için hem de diğer ülkelerden yapılan başvurular için büyük bir önem taşıyor. Türkiye’den gelen öğrencilerin sadece tıp, hukuk, mimarlık ve inşaat bölümleri yerine tüm bölümlere ilgi gösterdikleri görülüyor.

İngilizce destekli bölümlerin de yer aldığı Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde özel olarak ilgi görmeye devam ediyor. Başvurularınızı sadece bölümle ilgili genel şartlara uygun bir şekilde yapmanız yeterli oluyor. Kosova’da İngilizce, Arnavutça, Sırpça dilleriyle öğrenim görme imkanı tanınıyor. Yapacağınız kayıtlar sadece bölümlerin özel şartları için değil, direkt olarak üniversitelerin şartlarına göre yapılabiliyor.

Kosova genelinde özellikle üniversite okumak isteyen öğrenciler hiçbir şekilde sınava tabii tutulmuyor. Bölümlere kayıt yapılabilmesi ve öğrenim görülebilmesi için özel olarak bölümün yıllık kayıt şartlarına uygun hareket edilmesi yeterli oluyor. Kosova’da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yapacağınız görüşmenin ardından, bölümle ilgili genel bilgiye ulaşmanız mümkün oluyor. Sadece Kosova’da değil, direkt olarak üniversite öğreniminizin tüm ülkelerde geçerli olması sağlanabiliyor.

Özel olarak yıllık ücretin dışında hiçbir ödeme yapmanız gerekmediği için, Kosova’da 2 ila 6 yıİngilizce arasında değişiklik gösteren tüm bölümlere kayıt olabilirsiniz. Taban puanı bulundurmayan tüm bölümler için başvuruda bulunma ve kontenjana uygun şekilde kayıt yapma imkanı tanınıyor. Hukuk, tıp, hemşirelik, coğrafya, tarih, Türk dili ve edebiyatı, Arnavut dili ve edebiyatı, bitki koruma gibi birbirinden farklı toplamda 71 bölümde öğrenim görme imkanı tanınıyor. Tüm bu bölümler için başta yıllık ücret, daha sonra ise bölümle ilgili diğer genel bilgileri elde edebiliyorsunuz. Danışmanlığın verdiği bilgilere uygun bir şekilde kaydınızı yaptırabilir, 15 fakültenin yer aldığı Priştine Üniversitesi öğrencilerinden olursunuz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!