Kosova’da Gezilecek Yerler

Tarihin köklü geçmişlerinden birine ev sahipliği yapan ve 2008 yılından beri bağımsız olan Kosova Cumhuriyeti içerisinde görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Bunların birçoğunun tarihi mekânlar olmasının yanı sıra doğal güzellikleri ve enfes kış turizmi ile her daim ziyaret edilebilecek bir ülke konumundadır. Kosova’ya gelen turist ve öğrencilerin mutlaka görmesi gereken yerler ise; Germia Park, Doğal yaşam parkı Gırmija, Feriz Bey, Ferizaj kentindeki cami ve kiliseler yer almaktadır.

Priştina’da yer alan Osmanlı eserlerinden; Büyük Cami, Çarşı Cami, Türk Hamamı, Sultan Murad Türbesi, İskender Bey Türbesi, Hükümet binası önemli tarihi yapılar arasındadır.

Parlamento binası, Ulusal tiyatro, Saat kulesi, Kosova Akademisi, Newborn Binası, Rahibe Teresa heykeini gezerek buram buram tarih kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Kosova’da Gezilecek Yerler: Paşa Camisi

Yer alan; Sinan Paşa Camisi, Türk Hamamı, Bayraklı Camisi, Türk Evleri, Prizren Kalesi, taş köprüler, Etnografya müzesi, kiliseler ve nüfusun tamamı Türk olan Mamusha Köyü size Türkiye’de gezdiğinizi hissettirecektir.

İpek şehrinde yer alan; Ljumbardi Nehri, karlı dağlarla çevrili vahşi tabiatı ve Arnavut Alpleri olarak adlandırılan Gjeravice Tepesi. Aynı zamanda bu tepe Kosova’nın en yüksek noktası olma özelliğine sahiptir.

Brezovica’da yer alan kayak merkezi ve Şar Dağları’nın Lybeten Tepesi de Kosova’nın en yüksek ve görülmeye değer noktalarından biridir. Prekaz ve İskenderaj olarak bilinen bölgede ise; Âdem Yaşari Anıt Kompleksi ve Kosova’nın özgürlük anıtıdır. Mirusha şelalesi ve Artana Kalesinin yanı sıra Gadime Mağarası’da Kosova’nın görülmeye değer en güzel turistik yerleri arasındadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!