Kosova Üniversitelerine Geçiş

Kosova Üniversitelerine Geçiş

Batı Avrupa ülkelerindeki birçok üniversitenin hem uzak olması, hem de pahalı olması gibi nedenlerden dolayı Kosova Üniversiteleri tercih etmektedir. Bu üniversite; misyon olarak kendisine yaşam boyu öğrenme mükemmeliyeti sağlama ve yüksek kaliteli eğitim olanakları gibi değerleri benimsemiştir. Bu üniversitenin; Öğrenci misafirliğini kolaylaştırmak, gerek Kosova’lı öğrenciler gerekse de Uluslarası öğrencilerin sesini daha çok duyurmak, araştırma ve gelişmelerin önündeki tüm engellerin kaldırılarak daha hızlı bir Ar-Ge yapılmasını sağlamak, daha vizyoner bir bakış açısını öğrencilerin kazanmasını sağlayarak onları küresel dünyaya daha hızlı hazırlamak, öğrencilerin gerek kişisel gerekse de sosyal gelişimlerini üst düzeyde arttırarak onların kalifiye bir birey olmalarını sağlamak ve son olarak uluslararası programlar yardımıyla öğrencilerin daha sık bir şekilde değiştirilmesini sağlamak gibi Bir vizyonu bulunmaktadır.

Priştina Universum Üniversitesi; kampüsteki öğrenci yaşamı ve toplumdaki öğrenci ağını çok sıkı bir şekilde düzenleyerek daha çok aktivitenin oluşmasını sağlamaya çalışmaktadır. İşte bu avantajlar göz önüne alındığında; birçok öğrencinin Kosova üniversiteleri’ne geçiş aşamalarını tamamlayarak üniversite eğitimlerine devam etmek istedikleri görülmüştür. Örneğin okulunu yarıda bırakan bir hukuk fakültesi öğrencisi, herhangi bir sınav şartı veya dil şartı olmadan Kosova Üniversiteleri geçiş ile Priştine Universum Üniversitesi’ne geçiş yapabilir. Burada önemli olan Transkriptlerin uyuşması konusu olmaktadır.

Türkiye’deki herhangi bir üniversitede, Kosova Üniversitesi’nden daha düşük bir transkripte sahip olabilir veya geçersiz sayılabilir. Kosova Üniversiteleri Geçiş bağlamında değerlendirildiğinde, dünyanın en rahat üniversitelerinden sayılmaktadır. Bunun nedeni ise öğrencilere katı bir prosedür uygulanmaması ve daha çok öğrencinin lehine bir pozisyon alınmasıdır. Priştine Universum Üniversitesi geçiş ile ilgili daha çok bilgi almak istiyorsanız, EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Priştina Universum Üniversitesi’ne geçiş yapmak isteyenler ne yapmalı ?

Üniversite eğitimini Avrupa’da devam ettirme isteği Priştine Universum Üniversitesi ile çok daha rahat bir şekilde gerçekleşmektedir. 40.000 kadar öğrenciyi barındırmakta olan Kosova Üniversitelerinin, ilerleyen yıllarda bu sayıyı daha da çok artacağı düşünülmektedir. Bunun nedeni ise bu üniversitelerin daha uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih edilirliklerinin artmasıdır. Türkiye’deki mevcut bulunan Üniversitesi’nin bırakarak herhangi bir Avrupa ülkesine devam etmek isteyen herkes Kosova üniversiteleri geçiş fırsatlarından yararlanma imkanına sahiptir. Sizlerden herhangi bir belge veya dil şartı istenmez.

İngiltere veya Amerika’daki bir üniversiteye geçiş yapmak istediğinizde, mutlaka dil puanı veya transkript diploma gibi belgeler istenir. Ancak Prıştine Universum Üniversitesi kesinlikle bu ve buna benzer belgelere ihtiyaç duymamak ile birlikte, öğrenci işleri sizlerin tüm sorunlarını çözmek için ekstra çaba harcar. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı telefon numaralarını arayabilir veya mail atarak bilgi alabilirsiniz. Burada önemli olan sizin tam olarak ne istediğinizi istediğiniz ve bu geçiş için bütçenizin ne ölçüde uygun olduğudur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!