Kosova Üniversitelerinde Lisans Tamamlama

Kosova Üniversitelerinde Lisans Tamamlama

Türkiye’deki birçok kişi üniversite puanları istedikleri bölüme yetmediği için meslek yüksek okullarına gitmek zorunda kalmıştır. Örneğin İnşaat Mühendisliği Bölümünü isteyen bir öğrenci; Türkiye’deki herhangi bir üniversitede bu bölümü kazanamadığında, inşaat teknikerliği meslek yüksek okuluna gitmek zorunda kalmaktadır.Yine aynı şekilde Hukuk Fakültesi’ne gitmek isteyen bir öğrenci, puanı hukuk fakültelerinden herhangi birisine yetmediği için Adalet Meslek Yüksek Okuluna gitmek zorunda kalıyor. Bu nedenle oluşan problem; lisans tamamlama ile çözülmeye çalışılır. Ancak Türkiye’deki üniversitelerde lisans tamamlama kontenjanı dar olduğu için, herkese bu fırsat verilmemektedir.

Eğer hem kontenjan sınırına takılmadan lisans tamamlama gerçekleştirmek istiyorsanız, hem de Avrupa Üniversitelerinin birinde uygun fiyatlı olarak eğitiminizi devam ettirmek istiyorsanız, Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama sizin için adeta biçilmiş bir kaftan. Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama oranlarında en çok öğrenci çeken üniversitelerden bir tanesini olmayı başaran Priştine Universum üniversitesi; kesinlikle hiçbir kontenjan sınırı uygulamamaktadır. Ayrıca ek olarak üniversite ücreti; 1800 euro ile 2500 euro arasında olduğu için ekonomik bir Avrupa üniversitesidir.

Avrupa üniversitelerinde fiyatlar çok ciddi miktarlarda olduğu için, ekonomik yönden zorlanmak istemeyen öğrenciler Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmektedir. Kosova Üniversiteleri lisans tamamlama yönergesine göre; kesinlikle hiçbir sınava girmenize veya herhangi bir şartı sağlamanıza gerek yoktur. Yalnızca Meslek Yüksekokulu mezuniyet belgesi, ve ikametgah belgelerinizi hazırlamanız yeterlidir. Geriye kalan A’dan Z’ye tüm işlemlerinizi, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı profesyonel kadrosuyla gerçekleştirecektir.

Peki lisans tamamlama için gidilen Priştine Universum Üniversitesi’nde herhangi bir sorun yaşanır mı ?

Diğer birçok Avrupa Üniversitesi; sizden herhangi bir sınav puanı istemese bile mutlaka dil belgesi isteyecektir. Ancak Priştine Universum Üniversitesi kesinlikle sizden herhangi bir ön şart veya dil puanı istemez. Yalnızca oradaki yaşamınızı devam ettirmeniz için gerekli olacak bazı ufak tefek belgeler yeterli olacaktır. Bazı öğrenciler kosova’daki sosyal ve refah açısından nasıl bir yaşam olduğunu da merak etmektedir. Kosova; yaşam ve hayat standartları bakımından değerlendirildiğinde yüksek bir çıtaya sahiptir. Alışveriş olarak da enflasyonun düşük olması nedeniyle Türkiye’ye göre oldukça ucuz bir ülke olarak bilinmektedir.

Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi gelişmiş bir ulaşım yapısına sahip olması nedeniyle çok rahat okula gidip gelebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak bu üniversite, Kosova gibi Türkiye ile paralel bir kültüre sahip ülkede olduğu için; kültürel açıdan da zorluk çekmezsiniz. Priştine Universum Üniversitenin sosyal aktiviteler olarak da kendisini sürekli olarak gösterir. Yani bu üniversite, sizden kesinlikle yalnızca okula gidip gelen bir öğrenci olmanızı istemez. Aynı zamanda gerek uygulamalı eğitimlere katılma olarak, gerekse de sosyal aktivitelere katılma olarak sizleri son derece teşvik edici bir tutum içerisindedir. Bu üniversitede yapacağınız bütün aktiviteler, sizin eğitim hayatınızı baştan sona olumlu yönde etkileyecek ve daha girişimci bir yapı kazanmanızı sağlayacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!