Kosova Üniversitelerinde Eczacılık

Kosova Üniversitelerinde Eczacılık

Ülkemiz ile İngiltere ve Fransa arasında bağlantı kurması ile bilinen Kosova; nüfus yoğunluğu olarak %90 Arnavut Müslümanlardan oluşan bir coğrafyadır. 17 Şubat 2008 yılında bağımsızlığını ilan eden bu çiçeği burnunda ülke, oldukça köklü bir üniversiteye sahip olmasıyla bilinmektedir. Priştine Universum Üniversitesi, yaklaşık olarak 30 yıllık bir geçmişe sahip olması nedeniyle ayakları yere sağlam basan . bir üniversitedir. Arnavutça ve İngilizce konuşulduğu ve eşsiz doğasıyla da bilinen Kosova, dünyanın bu köklü üniversitelerinden bir tanesine sahip olmasıyla da öğrencileri kendisine çekmektedir.

Kosova’nın Kalkınma planlarına göz atıldığında; özellikle de eğitim alanında ciddi bir revizyon yapmak istediği ve bu alanda kendisini yükseltmeye çalıştığı görülüyor. Yeraltı kaynaklarının bol olması, tarihi güzelliklerinin olması ve yabancı yatırımcıların eğitime katkıları sayesinde Kosova Üniversitelerinde Eczacılık son dönemlerde yıllık %20 oranında daha fazla öğrenciyi kendisine çekmektedir. Kosova Üniversitelerinde Eczacılık; temel ve uygulamalı dersler bakımından dünyadaki diğer Eczacılık bölümleriyle aynı olup, arada hiçbir fark bulunmamaktadır.

Bu sebepten dolayı Priştine Universum Üniversitesi diplomasına sahip olan herkesin, dünyanın her yerinde eczacılık mesleğini yapabilme imkanı bulunmaktadır. Bu üniversitenin eğitim ücreti diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça ucuz olup; 1800 ile 2500 Euro arasındadır. Bu fiyatlandırma da Üniversitesi’nin daha çok tercih edilmesini ve adeta öğrenci akınının olmasını sağlamıştır. Tüm bunlara ek olarak diğer bölümlerde olduğu gibi Eczacılık bölümünde de kesinlikle hiçbir ön şart dahil istenmemekte ve lise diplomanız bu bölüme kayıt yaptırmak için yeterlidir. Bununla ilgili ayrıntılı bilgi almak için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanlığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi’nde nasıl bir sosyal yaşam var ?

Kosova Üniversitesi’ne gidecek olanların en çok tedirgin olduğu konulardan bir tanesi de; sosyal yaşamlarının nasıl olacağıdır. Kosova’da yaşam Doğu Avrupa ülkelerindeki gibi oldukça ucuz olmakla birlikte, çok küçük miktarlarla istediğiniz sosyal aktiviteye katılma imkanınız vardır. Yaşam şartlarının da kolay bir seviyede olması; diğer yabancı ülkelere oranla oldukça ekonomik olmasını sağlamıştır. Kosova Priştine Universum Üniversitesi; verilen tüm eğitimleri, gerek sosyal faaliyetler olsun gerekse de doğa sporları olsun, ilgili tüm aktivitelerle destekler. Spor, sanatsal ve kültürel aktiviteler, Dans, Tiyatro ve Satranç gibi sosyal aktiviteler; Kosova Üniversitelerinde Eczacılık öğrencilerinin büyük bir hızla kaynaşmasını ve eğitim sürecinin çok zevkli duruma gelmesini sağlar.

Üniversite basketbol, voleybol ve futbol takımları öğrencilerin keyifli zaman geçirmelerine ve birbirinden rekabetli hoş müsabakaların gerçekleşmesini sağlar. Tüm bu nedenlerden dolayı Kosova Üniversitesi’nin eczacılık bölümü de dahil olmak üzere, diğer tüm bölümlerin de tercih edilme avantajlarının oldukça fazla olduğu ifade edilebilir. Eğer Avrupa’da bir üniversitede okumak istiyorsanız ve bütçeniz bunun için yeterli değilse; Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Ayrıca yukarıda sayılan tüm sosyal aktivitelerin olması sizin Ülkeye adaptasyonunuzu arttırıcı etkenler olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!