Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Üniversitelerin öğrenimle ilgili faaliyetlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için özel olarak Türkiye’de ve diğer ülkelerde taban puanı şartı olmadan başvuruda bulunulmasını sağlıyor. Kosova üniversiteleri taban puanları sadece İngilizce diliyle değil, diğer dillerde de tüm faaliyetlerin gerçekleştirilmesine imkan tanıyor. Özellikle yeni yöntemlerin bulunduruluyor olması sayesinde Kosova’da tıp, tarih, coğrafya, arkeoloji, Türk dili ve edebiyatı, Arnavut dili ve edebiyatı, mimarlık, inşaat gibi tüm bölümler için kayıtlar yapılabiliyor. Yerli öğrenciden daha fazla yabancı öğrencinin özellikle yüksek öğretim kurumlarında kariyerlerine yön veriyor olması, 71 farklı bölümün birden özel kurallarla değerlendirilmesini sağlamıştır.

Yapılacak olan tüm başvurularda 71 bölüm için öğrencilerin herhangi bir taban puanıyla karşılaşmaması sağlanıyor. Sınava girmelerine de gerek kalmadığı için, seçimleri öğrenciler yaparken, herhangi bir şart veya zorunluluk nedeniyle mağduriyet yaşamıyor. Kosova Üniversitesi özellikle taban puanı zorunluluğunu ortadan kaldırarak, tüm öğrencilerin 15 fakülte içinden istediklerini seçmelerini sağlıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir ve hem kayıt hem de mezuniyetle ilgili bilgileri elde edebilirsiniz.

Kosova’da Üniversite Taban Puanları

Kosova Üniversitesi tarafından Türkiye’de girdikleri veya farklı bir ülkede girdikleri sınav sistemine uygun şekilde üniversite yerleştirilmesi yapılmıyor. Kosova üniversiteleri taban puanları belirleyerek eğitim veren kurumlar olmadıkları için, her öğrencinin direkt olarak kendi isteklerine uygun bir şekilde bölümler seçmesine zemin hazırlıyor. Başta tıp ve hukuk bölümleri olmak üzere on binlerce öğrencinin yer aldığı üniversitede başvurular sürdürülüyor. Günümüzde İngilizce destekli olarak öğrenim imkanı tanınan hukuk, mimarlık ve inşaat bölümlerinde de öğrencilerin isteklerine uygun bir şekilde gerekli işlemler gerçekleştiriliyor. Kaydın yapılabilmesi ve her zaman olumlu sonuçların alınabilmesi amacıyla özellikle diploma talep ediliyor. Okuduğunuz okulun türünün herhangi bir önemi bulunmadığı gibi, hangi ülkede öğrenim gördüğünüzün ve hangi belgeleri aldığınızın da seçim yaparken önemi bulunmuyor.

Kosova Üniversitesi tarafından öğrencilerin yerleştirilmesi ve kendileri tarafından öğrenim görme olanağına sahip olmaları istenen bölümlere özel imkanlar tanınıyor. Türkiye’de hiçbir sorun yaşanmaksızın bölümlerle ilgili başvuru faaliyetlerinizi kendi diploma değerleriniz yerine, diploma seviyenizi belirterek gerçekleştirebilirsiniz. Lise, ön lisans, yüksek lisans veya direkt olarak doktora seviyelerinde diplomalara ve belgelere sahip olan öğrencilerin yapacakları başvurularda bu belgeler talep ediliyor.

Dikey geçiş veya üniversite değiştirmeyle ilgili süreçte, iki yıl öğrenim görmüş olan öğrencilerin doğrudan üçüncü sınıfa geçmesi sağlanıyor. Tekrar ikinci sınıftan devam etme zorunluluğu bulunmadığı için, geçiş yapmak isteyen öğrenciler tarafından da Kosova üniversiteleri taban puanları ile ilgili bir sorun yaşanmadan her faaliyet gerçekleştirilebiliyor. İngilizce destekli olan derslere ek olarak Arnavutça ve Sırpça dillerindeki bölümler için ve öğrencilerin kontenjana uygun bir şekilde başvuruda bulunması sağlanıyor. Taban puanları herhangi bir dil veya bölüm için bulunmamasından dolayı herkes tarafından değerlendirilen bölümlerin olmasını sağlıyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!