Kosova Üniversiteleri Psikoloji

Kosova Üniversiteleri Psikoloji

Psikoloji eğitimini yurt dışında almak isteyen öğrencilerin ilgi gösterdikleri ülkelerin başında gelen Kosova’nın hem yıllık ücretleri hem de üniversite değerleri dikkat çekiyor. Kosova üniversiteleri psikoloji eğitimi için başta yerli öğrencilerini, daha sonra ise Kosova’da 2 ila 6 yıl arası eğitim alacak olan yurt dışından gelen öğrencilere hitap edilmesi sağlanıyor. Derslerin yıllık ücretleri, toplamda 71 bölüm bulunan üniversite tarafından 700 Euro gibi bir farkla belirlenmiştir. En düşük ders ücreti yıllık 1800 Euro seviyelerinde açıklanmıştır. En yüksek ders değeri ise 2500 Euro tutarında olacak şekilde belirlenmiştir.

Başvurularınızı psikoloji bölümü için yapmak istediğiniz taktirde tüm detayları öğrenebilir, herhangi bir sorun yaşamaksızın özellikle yeni eğitim faaliyetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sınava girme zorunluluğu olmadan psikoloji bölümünde kendinize kontenjanda yer bulabileceğiniz şekilde öğrenim imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Öğrencilerin ilk sınıfta oldukları gibi, dikey geçiş yapmaları, lisans tamamlama girişiminde bulunmaları ve bölümlerini değiştirmeleri mümkün oluyor. Bu noktada yıllık ücretler ve okunacak olan bölümle ilgili detaylar net olacak belirlenmiş olacaktır. Başvuruların Kosova veya diğer herhangi bir ülkedeki psikoloji alanında öğrenim görmek isteyen öğrenciler tarafından sınavlara göre yapılması talep edilmiyor. Bu sayede her öğrenci istediği zaman kayıt olabileceği üniversite değerlerine uygun şekilde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini sürdürebiliyor. Kosova üniversiteleri psikoloji bölümünde de doğrudan lisans tamamlama imkanı tanınıyor.

Kosova Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Kosova Üniversitesi’nin psikoloji bölümü mezunlarının iş bulma olanaklarıyla dikkat çekmesi öğrenci sayısının da artmasını sağlamıştır. Özellikle bu alanda yurt dışından öğrenci kabul etmeye devam eden kurum, son dönemde direkt olarak psikoloji bölümüne uygun olacak şekilde bölüm ücretleri belirlemiştir. Yapılacak olan bölüm ödemelerini sadece kurum tarafından belirlenen süre zarflarında ve belirlenen değerlerde gerçekleştirmeniz talep ediliyor. Kosova üniversiteleri psikoloji bölümleriyle birlikte özellikle Arnavutça diline ek olarak, Sırpça ve İngilizce dillerinde de öğrenim olanağı tanıyor. İngilizce destekli olan bölümlerde olduğu gibi, bu alanda da farklı milletlerden binlerce öğrencinin öğrenim görmesi sağlanıyor. İstediğiniz zaman kayıt yaptırmak için Kosova Üniversitesi bünyesinde bulunan psikoloji bölümüne kontenjana uygun kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvurular genel olarak olumlu sonuçlandığı için, öğrencilerden kayıt sürecinde talep edilmeyen bilgiler ve evrakların neden istenmediği de açıklanıyor. Öğrencilerin diğer bölümlerde de herhangi bir taban veya tavan puanına tabii tutulmamasının temel sebebi, öğrenimin tamamen kişisel olmasını sağlamak ve öğrencilerin kendi talep ettikleri alanlara yönelmesine imkan tanımaktır. Kosova’da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir ve hem detaylı bilgileri edinebilir hem de her türlü işlem hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yurt dışından gelen öğrenciler için de, yerli öğrencilere tanınan imkanlar tanınıyor ve Kosova’da öğrenim faaliyetleri sürdürülüyor. İstediğiniz zaman psikoloji bölümüne özel olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni dönemde 1800 Euro ila 2500 Euro arasında değişiklik gösteren yıllık ücretlerle birlikte Kosova Üniversitesi’nin bölümü için ödeme yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!