Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova’da öğrenimini sürdürmek ve ilerleyen yıllarda da sorunsuz şekilde tüm ülkelerde geçerli olacak diplomaların sahibi olmak mümkündür. Kosova Üniversitesi bünyesinde kayıtlarınızı kendi istediğiniz bölüm üzerinden yapabileceğiniz gibi, diğer bölümlerde de aynı şekilde tüm faaliyetleri sorun yaşamaksızın gerçekleştirmeniz sağlanıyor. Kosova üniversiteleri mimarlık için çok yüksek ücretler talep etmeksizin, herkesin istediği imkanı tanımaya devam ediyor.

Mimarlık fakültesinde eğitiminizi dört yıl boyunca sürdürebilir, ön lisans mezunuysanız dikey geçiş yaparak lisansınızı tamamlayabilirsiniz. Tüm bu imkanları yerli öğrencilere ek olarak yurt dışından gelen yabancı öğrencilere de tanıyan Priştine Universum Üniversitesi, ücretlerini yüksek olarak belirlemiyor. Sadece öğrencilerin kaliteli bir öğrenim süreci talep ettiği bölümler için yeni müfredatla dersler denklik şartlarına uygun şekilde veriyor. Mimarlık fakültesiyle ilgili Priştine tarafından verilen bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Bölümü

Öğrenciler tarafından kontenjana uygun bir şekilde yapılan başvurular, yeni dönemde özellikle mimarlık ve inşaat bölümlerinin tamamen dolu olmasını sağlıyor. Öğrencilerin tamamen yerli olmaması, genellikle yurt dışından gelenlerin yoğunlukta olduğu bir kurum yapısı oluşturulmuştur. Kosova üniversiteleri mimarlık bölümü başta olmak üzere, birbirinden farklı tüm alanlarda avantaj sağlanmasını kolaylaştırıyor. Hem Türkiye’de hem de Arnavutluk ve Bulgaristan gibi ülkelerde öğrencilerin kendi dilleriyle öğrenim görmesine imkan tanınıyor. Arnavutça ve Sırpça dilleri resmi diller olduğu için, Kosova’da başta bu diller olmak üzere, diğer dillerde de bölümlere katılma olanağı bulunuyor.

Öğrenim süresinin Avrupa genelinde uygun olması, her zaman için uygun süre zarflarında binlerce öğrencinin talep ettiği şekilde derslerin veriliyor olması dikkat çekiyor. Kosova Üniversitesi olarak bilinen ve uzun yıllardır farklı dillerde eğitimin desteklendiği Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde İngilizce destekli derslere katılabilirsiniz. Bu derslerin verildiği bölümler arasında mimarlığın da bulunuyor olması, Türkiye’den çok sayıda öğrencinin Kosova’ya gelmesine neden oluyor. Kaliteli, geçerlilik şartlarına uygun ve her zaman için büyük bir problemle karşılaşılmayacak şekilde tüm ülkelerde geçerliliği bulunan diplomalar oluşturuluyor.

Kosova’da özel olarak bölümlerin ücretleri ve öğrenciler için uygun olan sistem sayesinde bölümlere öğrenci kayıt işlemleri istendiği şekilde gerçekleştirilebiliyor. Son yıllarda Kosova üniversiteleri mimarlık için İngilizce destekli olarak sağladıkları öğrenim olanaklarıyla istenen düzeyde çok büyük bir kitleye ulaşılmasını sağlamıştır. Arnavutça ve Sırpça dillerinde de Kosova Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde ve diğer dillerde öğrenim olanağı tanınmaya devam ediliyor.

Başvurularınızı kendi diplomanızı hangi okuldan almış olduğunuz fark etmeksizin yapma olanağına sahipsiniz. Bu süreçte sadece öğrencinin lisede öğrenim gördüğü bölümlerin özelliklerine göre değil okumak istediği bölüme bağlı olarak kayıt yapılması sağlanıyor. Mimarlık fakültesinde öğrenim imkanı tanınan öğrencilerin yapacakları başvurularda yıllık 1800 ila 2500 Euro arasında ücret talep edilen bölümlerde olduğu gibi kaydın gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!