Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama

Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama

Kosova üniversiteleri sayesinde Türkiye başta olmak üzere, birbirinden farklı ülkelerde geçerli olacak diplomayı alacak şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Kosova üniversiteleri lisans tamamlama faaliyetlerinde özel olarak belirlenen kurallar ve şartlar gereği, bölümlerle sadece birinci sınıftan başlama zorunluluğu bulunmuyor. Eğer talep edilirse dikey geçiş imkanından da yararlanılabilir ve herhangi bir sorun ortaya çıkmaksızın tüm bölümlerde bilgi edinilebilir. Seçmiş olduğunuz bölümün hangisi olduğu fark etmeksizin 2, 4, 5, 6 yıllık öğrenim olanaklarını değerlendirebilirsiniz.

Lisans diplomanız her ülkede geçerli olacak şekilde verileceği gibi, eğer talep edilirse öğrencinin yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini de sürdürmesi sağlanıyor.  Kosova’da öğrenciler tarafından ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için bölüm seçimi ve kayıt esnasında sınavlar ve taban puanları talep edilmeyecektir. Kosova üniversiteleri lisans tamamlama şartlarına uygun bir şekilde öğrenim görme imkanı tanınıyor.

Öğrencinin kendi öğrenimiyle ilgili karar verme imkanı bulunduğu gibi, öğrenimini sürdürmesi ve tüm olanaklardan yıllık ücret aralıklarında yararlanması da mümkün oluyor. Her bir bölümün yıllık ücreti bulunduğu için, öğrenciler tarafından yapılacak ödemelerin en düşük 1800, en yüksek ise 2500 Euro olarak belirlenen değerlerdeki bölüm ödemelerinin uygun şekilde gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Yıl içerisinde bir bölüm için yıllık ücretinin dışında ekstra hiçbir kalemde ödeme talep edilmeyecek olması, lisans tamamlama süresince yapılacak olan ödemelerin düşük olmasını sağlıyor.

Kosova’da Lisans Tamamlama

Lisans öğrenimi görebileceğiniz okullardan bir tanesi haline getirilen Kosova Üniversitesi bünyesinde son dönemde 40 binden fazla öğrenci olanakları değerlendirmeye devam ediyor. Türkiye’den ve çevre ülkelerden gelen öğrenciler tarafından yapılan başvurularla öğrencilerin kendi bölümlerini seçmeleri ve öğrenim görmeye devam etmeleri mümkün oluyor. Gerçekleştirilen işlemler sadece bölümün ücretlerinin ödenmesine dayanmıyor.

Kaliteli bir şekilde öğrenim görmeniz ve bunun sonucunda sınavlarda performansınızı göstererek kendinizi kanıtlamanız isteniyor. Avrupa genelindeki pek çok ülkede lisans tamamlama işlemleri için, bölümlere özel olarak şartlar belirleniyor. Kosova üniversiteleri lisans tamamlama şartları gereği sadece bölümlerin özelliklerine bağlı olarak dahi 2 ila 6 yıllık öğrenim görebilirsiniz. Ön lisans diploması bulunan öğrencilerin dikey geçiş yapması ve okudukları bölümü dört yıllık olacak şekilde değerlendirmesi ve diplomasını dört yıllık olarak kayıtlara geçirmesi mümkün oluyor.

Sadece hukuk, inşaat mühendisliği, tarih, coğrafya, karşılaştırmalı edebiyat ve dillere göre edebiyat bölümleri için değil, toplamda 71 olan bölüm sayısıyla bu imkandan yararlanılması sağlanıyor. İki yıl bölümlerde eğitim almayı mümkün hale getiren bölüm şartlarına uygun şekilde farklı alanlarda detaylı olarak faaliyetler sürdürülüyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile öğrencilerin özellikle İngilizce destekli bölümlere de kayıt olması sağlanıyor. Ayrıca talep edilirse, Arnavutça ve Sırpça dillerinde eğitim verilen bölümler için de kayıt olma olanağı bulunuyor. İstediğiniz zaman için başvurunuzu gerçekleştirebilir ve lisans tamamlamak istediğiniz 71 bölüm arasından seçtiğiniz bölüme yönelik başvurunuzun ardından eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!