Kosova Üniversiteleri Kayıt

Kosova Üniversiteleri Kayıt

Öğreniminizi uygun fiyatların talep edildiği Kosova üniversiteleri kayıt işlemlerini gerçekleştirerek sürdürebilirsiniz. Özellikle teorik bilgiler yerine, pratik bilgilere ulaşabileceğiniz bölümler için de gerekli başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Sizden Kosova’da veya bulunduğunuz farklı bir ülkede bulunan üniversiteye giriş sınavlarında yer almanız istenmeyecektir. Bu sayede bu sınavlardan alınması talep edilen sınav sonuçları da olmayacağı için, bölümlere hiçbir zaman için taban puanlarıyla giriş yapmanız istenmeyecektir.

Kayıtla ilgili süreçte özellikle hangi bölümü seçtiyseniz, bu bölüm üzerinden direkt olarak yıllık ücret belirleniyor ve eğitim süresi boyunca bu ücretin ödenmesi talep ediliyor. Yıllık ücretler bölümlerin özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterdiği için, her bir bölümün yıllık ücretini net olarak öğrenmeniz mümkün oluyor. Kosova’da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından öğrencilerin yararlanabileceği imkanlar tüm detaylarıyla açıklanıyor. Başvurularınızı 1800 Euro ila 2500 Euro aralıklarında yıllık ücretleri bulunan üniversite bölümleri için özel olarak yapabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Kayıt

Kosova Üniversitesi tarafından öğrencilerin kayıt faaliyetleri esnasında herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için özel olarak eğitim veriliyor. Türkiye’de olduğu gibi, Avrupa’nın diğer ülkelerinde müfredatı ve eğitim süreleriyle tüm bölümlerin geçerli yapıya sahip olması sağlanıyor. Ülkede genel olarak değerlendirme imkanı tanınan olanaklar sayesinde özellikle dikey geçiş imkanı tanınan alanlarda ilgi görmeye devam eden birbirinden farklı işlem sunuluyor.

Kosova Üniversitesi’nin 71 farklı bölüm bulundurması ve bu bölümlerin her birinde yüzlerce, binlerce öğrenciye ev sahipliği yapması da her ülkede geçerli diploma sahiplerinin olmasını sağlıyor. Denklik şartlarına uygun öğrenim olanağı sağlanan Kosova üniversiteleri kayıt ile ilgili genel kurallar ve şartlar gereği her türlü işlemin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Türkiye’den Kosova’ya giden öğrencilerin İngilizce destekli olarak öğrenim görmesine imkan tanındığı gibi, direkt olarak diğer dillerde öğrenim imkanına da sahip olması sağlanıyor.

Kosova’da özellikle inşaat mühendisliği, mimarlık, tıp, hukuk, biyoloji, tarih, Türk dili ve Edebiyatı da dahil olmak üzere tüm bölümler için eğitim dillerinde seçim yapabilirsiniz. Çok sayıda dil belirlenmiş olması ve yurt dışından gelen öğrencilerin çok fazla olması, alınacak olan derslerin sayısının da artış göstermesini sağlıyor. Hem Kosova’da hem de çevresindeki ülkelerde bulunan öğrencilerin 15 fakülte arasında hangisine gitmek istediklerini sadece kendi isteklerine göre seçmesi mümkündür.

Seçilen bölümün ardından öğrenci işleriyle görüşebilir ve kayıtla ilgili başvuruda bulunabilirsiniz. Özellikle öğrenciden hiçbir zaman için sınavlardan kaç puan aldığı, üniversiteye girmek için hangi sınavlardan geçtiği veya hangilerine girdiği sorulmayacaktır. Bu sayede sadece diplomasını götüren bir öğrenci dahi, hangi bölümde okumak istediğini belirterek kontenjana uygun bir şekilde kaydını yapabilecektir. Kosova üniversiteleri kayıt işlemleri direkt olarak öğrencilerin mezun oldukları okullar üzerinden değil, diplomaların durumu üzerinden yapılıyor. Lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans diplomalarının bulunması halinde öğrenciler bir üst öğrenim sürecinde kendilerine yer bulacaklardır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!