Riinvest Üniversitesi

Kosova Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

Kosova Üniversitesi ile öğrencilerin inşaat mühendisliği ve mimarlık gibi alanlarda öğrenim görebilmeleri için özel olarak gerekli tüm olanaklar sağlanıyor. Kosova üniversiteleri inşaat mühendisliği için belirlediği dört yıllık eğitim süresine dikey geçiş imkanı da tanıyor. Bu sayede öğrenciler farklı okullardan veya bölümlerden istedikleri zaman başvuruda bulunarak inşaat mühendisliği bölümüne geçiş yapabilirler.

Türkiye’de olduğu gibi diğer ülkelerde de herhangi bir mağduriyet yaşanmaksızın büyük bir imkan tanınmaya devam ediliyor. Kosova’da İngilizce destekli olarak öğrenim olanağı sağlanan bölümlerden bir tanesi haline gelen inşaat mühendisliğinin herhangi bir taban puanı bulunmuyor.

Üniversiteye yapacağınız kayıtlar için öncesinde sınava girmeniz gerekmediği için, inşaat mühendisliği de dahil olmak üzere istediğiniz bölüme gitme imkanı tanınıyor. Kosova’da öğrencilerin sadece İngilizce destekli öğrenim faaliyetlerinde değil, diğer dillerdeki öğrenim olanaklarından da yararlanmaları sağlanıyor. Kayıtlarınızı yapabilmeniz için kayda dair herhangi bir puan şartı olmadan tüm bölümlere olduğu gibi, inşaat mühendisliğine de kayıt gerçekleştirmeniz mümkün oluyor.

Öğrenciler tarafından özellikle incelenen konuların başında gelen denklik durumu, Kosova Üniversiteleri bünyesinde pek çok milletten öğrenci olduğu için daha da önemlidir. Kosova’da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir ve inşaat mühendisliği de dahil olmak üzere tüm bölümler hakkında detaylı olarak bilgilere erişebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi

İnşaat mühendisi olmak isteyen bireylerin başarılı bir şekilde öğrenim görebilmeleri ve her zaman için Kosova üniversiteleri bünyesinde derslere katılmaları sağlanıyor. Kosova üniversiteleri inşaat mühendisliği ile ilgili belirlemiş oldukları şartlar gereği, hiçbir öğrenciden LYS, AYT, YGS benzeri sınav türlerinde puan talep etmiyor. Bu sayede öğrencilerin üniversiteye kayıt olabilmeleri için gerekli olan tüm işlemleri sadece kendi diplomalarıyla ve talep edilen diğer kişisel evraklarla yapmaları sağlanıyor.

Öğrencilerin Fen lisesi, endüstri meslek lisesi mezunu olmasına bakılmaksızın, öğrenim görmeyi talep ettiği bölüme başvurmasını ve bu bölümde istediği öğrenimi görmesini sağlayan şartlar belirlenmiştir. Öğrencilerin diplomalarının lise düzeyi ve üzerinde olması, öğrenim gördükleri seviyenin bir sonraki aşamasına geçmelerine imkan tanıyor.

Üniversiteye ilk sınıftan başlayarak dört yıllık inşaat mühendisliği alanında eğitim almak yerine, diğer bölümlerde de öğrenim imkanı tanınması isteniyor. Kosova Priştine Üniversitesi sayesinde bu alanda dikey geçişle de inşaat mühendisliği alanında kendinizi gösterebileceğiniz resmi bir diplomaya sahip olursunuz. Özellikle yeni dönemdeki üniversite tarafından belirlenen bölüm şartlarına uygun işlemler yapmanız sağlanıyor.

Türkiye’de ve diğer ülkelerde gerekli olan kayıt işlemlerinin özel olarak değerlendirmeye tabii tutulduğu biliniyor. Kosova’da ilgi görmeye devam eden bölümler arasında yer alan inşaat mühendisliği için Sırpça ve Arnavutça dillerine ek olarak, günümüzde İngilizce destekli olarak öğrenim görme imkanı da tanınıyor. Kosova üniversiteleri inşaat mühendisliği için belirlenmiş olan yeni müfredat ve eğitim süresi sayesinde her zaman için diplomayla ilgili sorunlarla karşılaşılmadan öğretim sağlanıyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!