Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova’da öğrenciler için sadece adalet bölümünde değil, siyaset bilimi ve hukuk bölümlerinde de öğrenim görme imkanı tanınıyor. Hukuk fakültesi başta olmak üzere, diğer fakültelerde de öğrencilerin gerçekleştireceği başvurularda sade diplomaları göz önünde bulunduruluyor. Meslek lisesi, Anadolu lisesi veya diğer liseler olması fark etmeksizin, hukuk fakültesine yapılacak başvurularda en az lise diplomasının olması isteniyor. Buna ek olarak her öğrencinin ön lisans, lisans, yüksek lisans diplomalarıyla bir üst seviyede hukuk eğitimi almak için Kosova üniversiteleri hukuk fakültesine başvurması da mümkün.

Hukuk için belirlenmiş olan herhangi bir taban puanı veya bölüme giriş için belirlenen sınav şartı bulunmuyor. Bu sayede Kosova üniversiteleri hukuk fakültesine uygun bir şekilde tüm eğitiminizi dört yıllık hukuk bölümüne uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Priştine Universum tarafından mezuniyetinizde verilecek olan diplomayla birlikte üniversite tarafından özel olarak kayıtlara geçirilen belgeyi her ülkede kullanabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Hukuk Bölümü

Kosova Priştine Universum Üniversitesi tarafından hukuk fakültesi bünyesinde hiçbir taban puanı veya fakültenin genel yapısıyla ilgili şart olmaksızın kayıt yapabilirsiniz. Özellikle Kosova üniversiteleri hukuk alanında hem birinci sınıftan itibaren verilen eğitim hem de diğer sınıflarda tanınan imkanlar sayesinde dikey geçiş yapılması da mümkün oluyor. Öğrenciler tarafından sadece Kosova’da geçerli olacak bir diploma alınması yerine, her ülkedeki denklik şartlarına uygun olan bir diplomanın temin edilmesi isteniyor.

Özellikle Kosova Üniversitesi olarak bilinen Priştine Universum kurumunda özel olarak sadece yıllık ücretlerin ödenmesi halinde değerlendirilebilecek şekilde öğrenim imkanı tanımaya devam ediyor. Kosova’da Arnavutça, Sırpça dillerine ek olarak İngilizce destekli olarak öğrenim görme imkanına sahip olduğunuz bölümlerin başında hukuk fakültesi geliyor.

Sadece Kosova’da değil, diğer ülkelerde de aynı şekilde birbirinden farklı bölümlerin diploma şartlarına uygun şekilde değerlendirilmesini sağlıyor. Kosova’da özellikle öğrencilerin talep ettiği öğrenim faaliyetleri kaliteli bir şekilde sürdürülüyor. 2 yıllık adalet eğitimi alan öğrencilerde olduğu gibi hukuk eğitimi alan öğrencilerin de bölümleri ve üniversiteleri fark etmeksizin öğrenim görmeleri sağlanıyor.

Kosova Üniversitesi tarafından hukuk fakültesinde birinci sınıftan başlayabileceğiniz bir ortam oluşturulmasına ek olarak, dikey geçiş yaparak öğrenim görmeye devam edebilirsiniz. Kosova üniversiteleri hukuk bölümü açısından kaliteli ve iş bulma olanağını yükselttiği için ilgi görmeye devam ediyor. Hem Kosova’da hem de farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kendi ülkelerinde diploma yapısı geçerli oluyor.

Bölümün dört yıllık eğitim süresine ek olarak yüksek lisans ve doktora yapılmasını sağlayacak şekilde öğreniminizi Kosova’da sürdürebilirsiniz.

Hem resmi olarak öğrenim imkanı tanıyor olması hem de direkt olarak yıllık ücretleri ödenerek değerlendirilecek bölüm özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Yıllık öğrenim ücretinin 1800 ila 2500 Euro arasında değişiklik gösterdiği açıklanan Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde özellikle hukuk fakültesi için başvurunuzu hiçbir sınava girmeniz gerekmeksizin yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile, Kosova’da hukuk eğitimi için gerekli görüşmeleri yaparak detaylara ulaşabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!