Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversitesi sayesinde her zaman için rahatlıkla iş bulabileceğiniz bölümlerden bir tanesi olan FTR mezunu olabilirsiniz. 2 yıl ila 6 yıl arasındaki tüm üniversite bölümlerini bünyesinde bulundurmak ve öğrencilere yeni olanaklar sunmak isteyen kurumun 71 bölümü bulunuyor. Toplamda 71 farklı bölüm bulunan Priştine Üniversitesi’nin Kosova üniversiteleri fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili bölümü de yoğun bir şekilde ilgi görüyor. Kayıtlarınızı yaptırabilmeniz için yılın belirli bir döneminin açıklanmaması, her zaman için kayıt imkanına sahip olmanızı sağlıyor.

Eğitim öğretim yılının başladığı tarihte Kosova Üniversitesi bünyesinde FTR bölümü için öğrenim görmeye başlayabilirsiniz. Bölümünüzü seçtiğinizde ve üniversiteye bu bölümde okumak için başvuruda bulunduğunuzu belirttiğinizde sizden hiçbir şekilde diploma ve kişisel bilgiler dışında evrak talep edilmeyecektir. Kayıt başvurunuz onaylandığında ise resmi olarak öğrenciler arasında yer almanız için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüştüğünüzde bilgi alabileceğiniz belgeleri hazırlamanız gerekir.

Kosova Üniversitesi FTR Bölümü

Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde öğrenim görmek isteyen öğrencilerin özellikle Kosova’da bu bölüm için Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmesi mümkündür. Kosova üniversiteleri fizik tedavi ve rehabilitasyon için sadece yıllık ücretler talep ederek, öğrenim görme imkanı tanıyor. Özellikle herhangi bir üniversite sınavına girilmesi veya öğrencilerin eleme usulüyle elenmesi gibi bir durum bulunmuyor. Bu sayede Kosova Üniversiteleri hem Türkiye’den gelen öğrenciler için hem de Bulgaristan, Polonya, Almanya, Hollanda, Belçika, Yunanistan’dan gelen öğrencilere eğitim veriyor.

Hangi dillerde öğrenim görüleceği ise tamamen ülkedeki genel diller doğrultusunda belirlenmiştir. İngilizce de aralarında bulunduğu vurgulanan eğitim dilleri arasında Sırpça ve Arnavutça ağır basıyor. 71 bölüm yer alan Priştine Universum Üniversitesi öğrencilerinden bir tanesi olduğunuz taktirde, bölümünüzü öğrenim süresi içerisinde tamamlayabilirsiniz. On binlerce öğrencinin bulunduğu Priştine Üniversitesi sayesinde özellikle tıp ve rehabilitasyon alanındaki tüm gelişmeler, güncel müfredatla birlikte Kosova’da öğrencilere sunuluyor. Bu sayede sadece Kosova’da geçerli olacak bir diplomaya sahip olmak yerine, dünyanın her yerine geçerli olacak ve öğrencilerin iş bulmalarını sağlayacak diplomalar verilebiliyor.

Her bir bölümün yıllık ücreti birbirinden farklı olduğu gibi, hangi seviyede eğitim göreceğinize bağlı olarak da farklı ödemeler yapmanız talep ediliyor. 1800 Euro ila 2500 Euro arasında değişiklik gösteren öğrenim sürelerinin lisans için belirlendiği açıklanmıştır. Buna ek olarak yüksek lisans ve doktora öğrenimi görmek isteyen öğrencilerin de Kosova üniversiteleri fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde kendilerini geliştirmelerine imkan tanınıyor.

Fizik tedavi alanında özellikle Türkiye’de son derece büyük bir gereksinimin bulunuyor olması nedeniyle, öğrencilerin büyük bir bölümü Kosova’ya gidiyor. Bu nedenle diğer bölümlerde olduğu gibi bu alanda da öğrencilerin belirlenen dillerde öğrenim görmeleri sağlanıyor. Eğitim süresinin sadece birinci sınıftan başlayarak devam etmesi talep edilmediği için, istenirse dikey geçiş yapılarak bu alanda uzmanlaşma olanağı da tanınıyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!