Kosova Üniversiteleri Fiyatları

Kosova Üniversiteleri Fiyatları

Kosova’da öğrenciler tarafından en çok ilgi gösterilen üniversitelerden bir tanesi olan Kosova Priştine Universum Üniversitesi, ücretli olarak eğitim veriyor. Kosova üniversiteleri fiyatları Priştine Universum için 1800 Euro ila 2500 Euro aralığında değişiklik gösteriyor. Kosova Üniversitesi tarafından özellikle, normalde çok yüksek puan talep edilen bölümler için hiçbir puan talebinde bulunulmadan eğitim verilmeye devam ediliyor. Türkiye’den de çok sayıda öğrencinin, sınav şartlarına tabii tutulmadan istediği bölümü okumak için Kosova’ya geldiği görülüyor.

Türkiye’de Kosova üniversiteleri fiyatları hangi dilde, hangi bölümde ve kaç yıllık öğrenim görüleceğine bağlı olarak bölümlere göre değişiklik gösteriyor. En düşük ve en yüksek bölüm tutarlarını danışmanlıkla görüşerek öğrenebilirsiniz. Öğrenim görmek istediğiniz bölümün yıllık ücretinin ne kadar olduğu hakkında bilgi edindikten sonra, kontenjana bağlı olarak bölüme özel bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu sadece özel olarak birinci sınıftan başlayacak şekilde değil, iki yıl okuduğunuz bir bölümü lisans, yüksek lisans, doktora seviyelerine taşımak için de imkana sahipsiniz.

Kosova Üniversitesi’nin Bölüm Ücretleri

Kosova Üniversitesi tarafından öğrencilerin kaliteli, her zaman için geçerli olacak ve denklik şartlarına uygun öğrenimini görme imkanınız bulunuyor. Kosova üniversiteleri fiyatları özellikle Kosova Priştine Universum Üniversitesi tarafından oldukça düşük tutarlarda belirlenmiştir. 1800 Euro ila 2500 Euro arasında değişiklik gösteren bölüm ücretleri, yıllık olarak yapılacak ödemeler sayesinde değerlendirilebiliyor. Yurtdışında kaliteli, uygun fiyatlı, üniversite sınavına girme zorunluluğu bulunmadan öğrenim görmek isteyenlere özel olarak Kosova’da tüm bu imkanlar tanınıyor. Özellikle Kosova bünyesinde Priştine Üniversitesi tarafından, 71 bölüm için üniversite öğrenimini için belirlenen olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Bölümlerin ücretleri net olarak belirlendiği için, herhangi bir sorun yaşanmaksızın öğrencilerin ödemelerini yapmaları sağlanıyor. Kosova’da hangi bölümü seçtiğiniz, eğitim süresi ve hangi dilde öğrenim göreceğinize bağlı olarak yıllık ödemeniz de değişiklik gösterecektir. Kosova Priştine Universum bünyesinde özel olarak değerlendirme imkanı tanınan 71 bölümde her bir bölümün ücretleri açıklanmıştır. Başvurularınızı sadece Türkiye’den değil, diğer ülkelerden kayıtları bölümün ücretine uygun şekilde yapabilirsiniz. Türkiye’de Kosova Üniversitesi tarafından tanınan imkanlar sayesinde tüm bölümlerde sadece başvurularınızın ardından, sınavlara girme zorunluluğu bulunmadan seçtiğiniz bölümde öğrenim görebiliyorsunuz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından verilen hizmetten yararlanabilir, Kosova’da öğrenci olmakla ve seçtiğiniz bölümde ilerlemekle ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Uzman tarafından yapılacak olan açıklamalara uygun hareket ettiğiniz taktirde özellikle üniversite bünyesinde her zaman için, seçtiğiniz bölüme uygun şekilde başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Kosova’da üniversite öğrenimi görmek isteyen herkesin faydalanabileceği şekilde üniversite giriş şartları belirlenmiştir. Bölümlere, üniversiteler tarafından taban puanı istenmediği için, tamamen sizin seçtiğiniz bölümün kontenjanını ve yıllık ücretini öğrenerek kayıt olabilirsiniz. Yıllık ücretler ise en düşük bölüm tutarı olarak 1800 Euro, en yüksek bölüm tutarı olarak 2500 Euro’dur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!