Kosova Üniversiteleri Eczacılık

Kosova Üniversiteleri Eczacılık

Yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin ilgi gösterdiği özel alanlardan bir tanesi olan eczacılık fakültesi, zorlu eğitim süreci öncesinde öğrencilere büyük bir kolaylık sağlıyor. Kosova üniversiteleri eczacılık fakültesinde alınacak olan eğitimin başarılı bir hale gelmesi ve özellikle öğrenim süresi boyunca istenen sonucun elde edilmesi için özel girişimlerde bulunuluyor. Sırpça, Arnavutça ve İngilizce destekli olarak verilen eğitimler sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan öğrenim sürecince ve sonrasında edindiğiniz bilgilerle kariyerinize yön verebilirsiniz.

Diplomanın diğer ülkelerde de geçerlilik şartlarına uygun olması sayesinde başvurularınızı sadece Kosova’nın kayıt şartlarına uygun şekilde yapmanız yeterli oluyor. Sınav talep edilmeden gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinin hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde özel olarak değerlendirilmesi sağlanıyor. Yıllık ücreti 1800 ila 2500 Euro arasında değişiklik gösteren bölümler için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir ve her türlü detayını öğrenebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Eczacılık Bölümü

Kosova’da eczacılık fakültesinde öğrenim görmek isteyen tüm öğrencilerin özellikle bu alanda talep ettikleri öğrenimi sınavsız bir şekilde sunan kurum yapısı belirlenmiştir. Kosova üniversiteleri eczacılık ile ilgili olarak verdikleri eğitimi sadece birinci sınıftan başlayacak şekilde değil, dikey geçiş imkanıyla da sürdürüyorlar. Bu sayede öğrenciler istedikleri taktirde Kosova Priştine Üniversitesi’ne bu bölümle ilgili bir başvuruda bulundukları taktirde eğitimlerini burada sürdürebilirler.

Eczacılık için yıllık öğrenim ücretleri 1800 Euro ila 2500 Euro arasında değişiklik gösteren ödeme tutarlarını belirli dönemlerde yatırabilirsiniz. Sadece Arnavutça değil, Sırpça ve İngilizce destekli olarak öğrenim imkanı tanıyan ülkelerden bir tanesi olması, Kosova’da bu alanda her öğrenciye ulaşılmasını sağlıyor.

Eczacılık için üniversitelerin bünyesinde sınava girilmesi gerekmediği gibi, ülkenin sınavla ilgili herhangi bir şartı da bulunmuyor. Belirlenen politika, tüm öğrencilerin her üniversite için istedikleri bölüme gitmelerini mümkün hale getiriyor. Özellikle eczacılık bölümüne olan yoğunluk, kontenjanların yeniden düzenlenmesini ve bu alanda öğrencilerin belirlenerek öğrenim görmelerini sağlayacak sistemle şekilleniyor.

Başvurularınızı Türkiye, Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan gibi ülkelerden kayıt olmak için Kosova’ya gelen öğrencilerle birlikte yapabiliyorsunuz. Kosova’da özellikle hiçbir sınav bulunmaması ve üniversiteye giriş sürecinde taban puanı olarak bir puan talep edilmemesi de kolay bir şekilde kayıt olmayı sağlıyor.

Kosova üniversiteleri eczacılık bölümü için öğrencilerin tüm öğrenim süresi boyunca yıllık ücretleri ödemesini talep ediyor. Bunun dışında hiçbir ekstra ücretin bulunmuyor olması, özellikle Kosova’ya yurtdışından gelen öğrencilerin bölümlerinde istedikleri şekilde bölümlerini bitirmelerine imkan tanıyor. Yurtdışından olduğu gibi, yerli öğrencilerin de başvurularında herhangi bir sınav ve puan talep edilmiyor. Lise, ön lisans, yüksek lisans diplomalarınızla yapacağınız başvuru halinde direkt olarak bir üst seviyede öğrenim görmeye devam edebiliyorsunuz. Diplomanızın bulunması ve talep edilen evrakları kayıt esnasında yanınızda getirmiş olmanız isteniyor. Bu sayede kaydınız yapılabiliyor ve diş hekimliği, eczacılık, genel cerrahi gibi alanlar için kontenjana uygun şekilde kayıt olabiliyorsunuz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!