Kosova Üniversiteleri Diş Hekimliği

Kosova Üniversiteleri Diş Hekimliği

Ön lisans, yüksek lisans, lisans ve doktora seviyelerinde öğretim olanağına sahip olan Kosova üniversiteleri diş hekimliği için de tüm öğrencilere kaliteli ders imkanları tanıyor. Diş hekimliği için hem teorik hem de pratik bilgiyi beş yıllık bölüm süresi boyunca alabiliyorsunuz. Bölümde öğrenim görmek istediğinizi belirten bir başvuruda bulunduğunuz taktirde özellikle istediğiniz zaman için bu alanda kendinizi geliştirmenize imkan tanınıyor. Yabancı dil öğrenme ve bölümün genel gereksinimi olarak belirtilen bir yıllık öğrenim süresinin bulunmaması, beş yıl boyunca diş hekimliği alanında kendinizi geliştirmenizi sağlıyor.

Türkiye’den de başvuruda bulunabilir ve yurt dışından öğrenci kabul eden Kosova üniversiteleri diş hekimliği bölümü için yıllık ücreti ödeyerek öğrenim görebilirsiniz. Yıllık ücretin üzerinde ödeme yapmanız gerekmediği için, her zaman özellikle bu alandaki diplomanız, sınavsız girdiğiniz üniversiteden mezun olduktan sonra tüm ülkelerde geçerli olacaktır. Denklik sorunu bulunmayan diş hekimliği fakültesinde öğrenci olmak için diplomanızla başvuruda bulunabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü

Kosova’da öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde ilgi gösterilen bölümler arasında yer alan diş hekimliği için başvurularınızı yıl içerisinde 12 ay yapabiliyorsunuz. Bir sonraki öğretim döneminde katılabileceğiniz Kosova Üniversiteleri diş hekimliği bölümü için Kosova’nın öğrenim dönemin başlangıcında derslere başlayabilirsiniz. Herhangi bir sınav şartı bulunmaması ve sadece bu alanda kendini geliştirmek ve lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuruda bulunması isteniyor.

Öğrencilerin kariyerlerini şekillendirebilmeleri, istedikleri mesleği yapabilmeleri için Kosova’da hangi öğrencinin hangi bölümü seçeceğine karışılmıyor. Kontenjana uygun olduğu taktirde, tüm öğrenciler istedikleri bölümü seçme imkanına sahip oluyorlar. Kosova Üniversitesi bünyesinde yer alan genel cerrahi ve diş hekimliği bölümleri için öğrenim görebilirsiniz.

Arnavutça, İngilizce ve Sırpça destekleri bulunan bölümlerden birini seçebilir ve yıllık ödeme değerlerine uygun bir şekilde bölüm tercihinizi yapabilirsiniz. Kosova’da öğrenim görmek isteyen tüm öğrencilerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmesi ve bölümle ilgili tüm detaylara ulaşması mümkün oluyor. Hem bölümün yıllık ücreti hem de kontenjan ve başvuru faaliyetleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye’de binlerce öğrencinin öğrenim görmekte olduğu bilinen diş fakültesi bölümüne kayıt olmak için belirlenmiş sınav sistemini Kosova’da görmek mümkün değildir. Bu sayede öğrenciler istedikleri bölüme gidebilmek için sınava girmek yerine, hangi bölüme gitme istekleri bulunuyorsa buna uygun başvuruda bulunmaları yeterli oluyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerden binlerce öğrenci ise direkt olarak diş hekimliği de dahil olan 71 farklı bölümden birinde öğrenim görebiliyorlar.

Diş hekimliği ile ilgili Kosova Priştine Üniversitesi bünyesinde açıklanmış olan herhangi bir taban puanı görmeniz mümkün değildir. Bunun temel sebebi ise, üniversitenin tüm öğrencilerini sadece sınavsız bir şekilde kabul ediyor olmasıdır. Kabul etme süreci, öğrencilerin üniversite kontenjana uygun şekilde başvuruda bulunmasını ve yıllık bölüm ücretini ödeyerek öğrenim görmesine dayanıyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!