Kosova Üniversiteleri Bölümleri

Kosova Üniversiteleri Bölümleri

Kosova’da başarılı bir şekilde öğrenim görmek isteyenlerin ilgi gösterdiği bölümlerin toplamı 71 olarak açıklanmıştır. 15 fakültenin bulunduğu Priştine Universum Üniversitesi tarafından 15 fakültede toplamda 71 farklı bölümle özel olarak öğrenim imkanı tanınıyor. Kosova üniversiteleri bölümleri arasında biyoloji, tarih, tıp, hukuk, fizik, matematik, jeoloji de dahil olmak üzere farklı alanlarda, 15 fakültenin bölümü bulunuyor. Bu sayede hem yerli hem de yabancı öğrencilerin, eğitim sisteminin tüm öğrencileri kapsayacak ve onların isteğine göre şekillenmesini sağlayacak yapısı nedeniyle dikkat çekiyor. Kosova üniversiteleri tarafından özellikle sınavsız bir şekilde öğrenci kabul ediliyor olması, öğrencinin kendi gitmek istediği bölümü belirtmesi halinde yerleşmesini sağlıyor.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden gelen on binlerce öğrenci sayesinde Kosova’da Priştine Üniversitesi’nin 71 bölümünde öğrenim imkanı tanınıyor. Özellikle öğrenciler için herhangi bir problem ortaya çıkmaksızın 2 ila 6 yıl arasında değişen lisans eğitimleri görmeleri sağlanıyor. Ayrıca yüksek lisans ve doktora öğrenimleri için de Kosova üniversiteleri bölümleri her yıl binlerce öğrencinin başarılı bir şekilde eğitim almasını sağlıyor. Gelecek yıllarda diplomalarını kullanma imkanı tanınan öğrencilerin her biri Kosova Üniversitesi bünyesinde istedikleri bölüme gitme olanağına sahiptir. Özel olarak diş hekimliği, tıp, hemşirelik, hukuk, siyaset bilimi de dahil olmak üzere 70’in üzerinde bölümden yararlanabilir.

Kosova Üniversitesi’nin Bölümleri

Kosova Üniversitesi tarafından özellikle öğrencilerin kolay bir şekilde istedikleri bölüme kayıt olabilmeleri sağlanıyor. Son dönemde öğrenci sayısının sadece Türkiye’nin değil, diğer ülkelerin öğrencileri için de hiçbir sınav gerekmeden kayıt olmasını sağlayabilen Kosova Üniversitesi için artış gösterdiği biliniyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek hem okullar hakkına bilgi edinebilir hem de kayıt işlemleri ve mezuniyet sonrası durum hakkında her türlü durumu öğrenebilirsiniz. Kosova’da 71 farklı bölüm için en yoğun faaliyetlerin sürdürüldüğü bilinen son dönemde toplam öğrenci sayısı Priştine Universum için 40 binin üzerine çıkmıştır. Öğrencilerin ilgi gösterdikleri bölümler arasında en çok dikkat çekenler ise hukuk, tıp, mimarlık ve inşaat bölümleridir.

Hukuk fakültesine dikey geçiş yapma olanağı tanınırken bunun için sadece diplomanın gösterilmesinin yeterliliği de, özellikle Kosova’da öğrenim görmek isteyenlerin sayısını artıran bir etkendir. Kosova üniversiteleri bölümleri hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde geçerli olacak şekilde diplomalar verme imkanına sahiptir. Her zaman için kamu binalarında ve iş ararken, aldığınız eğitimle ilgili bilgi vermenizi sağlayacak şekilde diplomalar oluşturuluyor. Türkiye’de olduğu gibi, Kosova’nın Priştine Universum Üniversitesi tarafından verilen diplomalar da geçerlilik şartlarına uygundur. Kayıt olmak için yapmanız gereken işlemlerin başında, okumuş olduğunuz okulun verdiği diplomayı götürmek ve kaydınızı sizin istediğiz bölüme yapılmasını talep etmek geliyor. Bu sürecin ardından Kosova Üniversitesi başta olmak üzere pek çok üniversitede öğrenim görme imkanına sahip oluyorsunuz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!