Kosova Türkiye ile Saat Farkı

Kosova Türkiye ile Saat Farkı

Balkan ülkesi olarak karşımıza çıkan Kosova’nın her yıl binlerce öğrenciyi karşılaması söz konusudur. Nitekim bu anlamda Avrupa standartlarına göre eğitim sistemlerine yer verildiğini baştan belirtmek gereklidir. Üstelik İngilizce destekli olacak şekilde Priştine Universum Üniversitesi’nden yana eğitimlerin sunulması esas alınmakta. Sonuç olarak öğrencilerin Kosova’dan yana tercihlere geçmeden bir takım incelemelere geçtiklerini söylemeliyiz. Yaşam olanaklarından saat farkına kadar tüm detaylara göz atılmakta. Kosova Türkiye ile saat farkı ise 1 saat olarak karşınıza çıkacaktır. Yani Priştine – İstanbul saat farkı olarak da -1 şeklinde bilgiler aktarılır. Örnek verecek olursak;

  • İstanbul’da saat 10.00 iken Priştine’de 09.00 olmakta.
  • Zaman diliminin Kosova’da Europe / Belgrade olarak sunulması söz konusudur.

Saat farkları temel alınarak ulaşıma yer verilmesi esas alınıyor. Özellikle de öğrencilerin bu anlamda bilgi sahibi olarak ilerlemelerinde fayda var. Saat farklarından vize işlemlerine kadar tüm detayların da danışmanlıklar sayesinde sunulmasına özen gösterilmekte. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ülkemizde öğrencilerin yurt dışı eğitimler için temel aldıkları kurumların başında yerini almıştır. Öyle ki üniversitelerin nasıl olduğundan yaşam standartlarına kadar tüm detayların sunulması söz konusudur. Böylece öğrencilerin gitmeden tüm işlemleri tamamlanmakta. Öğrenci kayıtları, vize ve ulaşım işlemleri ya da konaklamalar için gitmeden danışmanlıklarla iletişime geçmeniz gereklidir.

Kosova’ya Nasıl Gidilir?

Kosova Türkiye ile saat farkı temel alınarak ulaşım seçeneklerine göz atılabilir. Bu anlamda pek çok havayolu firması tarafından ulaşım imkanlarının sunulması esas alınmakta. Uçuşların akabinde ise geçerli illerinde bulunan havayollarına varmış olacaksınız. Örneğin Priştine’de havaalanının olduğunu söylemek gereklidir. Bunun akabinde Mitoviçe ile Prizren’den yana da tercihlere gidilebilir. Öğrencilerin ulaşım imkanlarına yönelikte danışmanlıklardan ilerlemeleri hataya yer vermeleri engelleyecektir. Herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına başta üniversitelerden ulaşıma kadar tüm detayların aktarıldığı eğitim danışmanlıkları ile iletişime geçilmesi gerekmekte. Sonrasında;

  • İngilizce destekli olacak şekilde eğitim veren okullardan seçim yapılabilir.
  • Bölümlere göre fiyat aralıkları dahi temel alınarak tercihlere geçilebilir.
  • Okulların yanı sıra konaklama için de alternatifler sunulacaktır.
  • İllere göre ulaşım, yeme – içme gibi olanakların da bilgi verilecektir.

Öğrencilerin tüm bu detaylar sayesinde eğitim imkanlarına yer vermeleri daha kolay. Özellikle de İngilizce destekli bölümlere ev sahipliği yapıldığı için ülkemizden her sene yüzlerce öğrenciyi karşıladıklarını söylemek gereklidir. Bunun yanı sıra üniversitelerine yönelik herhangi bir taban puana da yer verilmiyor. Sınavsız olacak şekilde ilerlemeniz mümkün olmakta. Sadece lise diplomalarının temin edilmesi üniversitelerin bölümlerine göre eğitim almanız için yeterli olacaktır. Kosova Türkiye ile saat farkı gibi tüm detayları öğrenen öğrencilerin ulaşım imkanlarından üniversitelerde eğitim görmeleri sağlanmakta.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!